Јас сум Стефан Милошевски имам 16 години, живеам во Скопје, учам во СУГС "Орце Николов", мајчин јазик ми е македонскиот, солидно ги познавам англискиот, српскиот, хрватскиот, а на почетно ниво сум со францускиот и рускиот јазик. Ќе се потрудам да ги уредам оние статии за кои нема доволно информации и ќе создадам нови кои не постојат.


Сакам да сум оценувач!!!


За мене

  • Име: Стефан
  • Презиме: Милошевски
  • Место на раѓање и живеење: Скопје
  • e-mail:terminator.stefan1997atgmail.com и task.f141atgmail.com


Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Податотека:Christ oriental.jpg Овој корисник верува во Исус Христос.
Овој корисник живее во Македонија.
Македонско етничко знамеОвој корисник е
чистокрвен Македонец.
Овој корисник е скопјанец.
Овој корисник е активен на Википедија веќе
 13 години, 9 месеци и 2 дена.
450Овој корисник има над 450 уредувања на македонската Википедија.
ВикиПроект Историја Овој корисник е член на ВикиПроектот Историја.


ВикиПроект Години Овој корисник е член на ВикиПроектот Години.


Награди

Мои придонеси уреди

Прва автоматска листа на мои придонеси

Втора автоматска листа на мои придонеси

Животни уреди

Мунгос, Дива мачка, Европска страчка, Комарец, Комодски варан, Лакомец, Кондор, Додо, Јак, Каури (полжави), Хермелин, Макаки-резус, Оцелот, Ракун,

Оружје уреди

Митралез, Узи, Пиштол, Револвер, Нервен гас,


Биографии уреди

Сергеј Брин, Арнолд Шварценегер, Едвин Бут, Јан Амос Коменски, Еремија, Џон Прајс, Марија II, Бернард Монтгомери, Пеле, Ричард Кромвел, Максимилијан I, Денко Малески, Паул Јулиус Ројтер, Шон Конери, Јован Стрезовски, Мето Петровски, Ричард Хенри Дана, Отец Дамјан,

Битки уреди

Битката кај Јитланд, Битката за Нормандија, Битката кај Мидвеј, Битка на Сома, Битката на Сутјеска,

Војни уреди

Руско-јапонска војна, Втора Заливска војна,

Компании уреди

Касперски лаб, Џенерал Моторс,


Софтвер уреди

ESET NOD32 антивирус,


Интернет уреди

TCP/IP,


Спорт уреди

Бокс, Лакрос, Триатлон,


Географија уреди

Џејмс (залив), Сталактити и сталагмити, Сонорска Пустина, Кањон, Муреш, Лох Нес, Саба (остров), Малешевски планини, Морена, Новосибирски острови, Нубија,

Градови уреди

Краснојарск, Јонкерс, Сент Ендрус,

Историја уреди

Француска Трета Република,


Боречки вештини уреди

Тај чи чуан, Кунг Фу,


Болести уреди

Конјунктивитис,


Останато уреди

Коптска православна црква, Камиказе, Operation Thunderstorm, Крвна анализа, Човечко срце, Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier, Хемотерапија, Јогакара, Транссибирска железница, Регрутирање, Мобил (скулптура), Сонора, Руска православна црква, ‎Малајалам, Монизам, Моравска црква, Џогирање, Ројтерс, Хусар, Самогласка, Свети Стефан (светец), Светиот сојуз, Свинско месо, Судењата во чистката, Срцев црв, Специјални ефекти, Палмина недела, Поливинилхлорид, Пегаз (митологија), Масакрот кај Мај Лаи, Машизмо, Маченик, Договор Мејфлауер, Мемоар, Полиција, Far Cry 3, Хинденбургова катастрофа, Московски уметнички театар, Данегелд, Слепо црево, Пентагон,

Идни проекти уреди

Џенерал Милс инк.  Н
Џенерал Моторс  Ок Готово
Џип  Н
Џогирање  Ок Готово
Шеик  Ок Готово
Втора Заливска војна  Ок Готово

Последни статии од вкупно 143.262 уреди