Добре дојде!

Здраво, Bojan9Spasovski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 22:51, 10 ноември 2020 (CET)

Географски поими во македонскиот јазикУреди

Здраво Бојан, секоја чест за твоите одлични уредувања во последниот период. Во статијата за управната поделба на Хонгконг забележав дека го употребуваш името „Хонг Конг“, што во македонскиот јазик е погрешно и треба да стои „Хонгконг“. Освен тоа, „дистрикт“ на македонски е „округ“, додека „административна поделба“ е прифатлив израз, но подобро е да се употребува „управна поделба“ затоа што глаголот „администрира“ на македонски значи „управува“. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 11:19, 21 ноември 2020 (CET)

Wikipedia Asian Month 2020 PostcardУреди

Dear Participants, Jury members and Organizers,

Congratulations!

It's Wikipedia Asian Month's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2020, the sixth Wikipedia Asian Month. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the Wikipedia Asian Month International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2020. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap! For tracking the progress of postcard delivery, please check this page.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.02