Стефан Милошевски

Членува од 8 јули 2010

Јас сум Стефан Милошевски имам 16 години, живеам во Скопје, учам во СУГС "Орце Николов", мајчин јазик ми е македонскиот, солидно ги познавам англискиот, српскиот, хрватскиот, а на почетно ниво сум со францускиот и рускиот јазик. Ќе се потрудам да ги уредам оние статии за кои нема доволно информации и ќе создадам нови кои не постојат.


Сакам да сум оценувач!!!


За мене

  • Име: Стефан
  • Презиме: Милошевски
  • Место на раѓање и живеење: Скопје
  • e-mail:terminator.stefan1997atgmail.com и task.f141atgmail.com


Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Податотека:Christ oriental.jpg Овој корисник верува во Исус Христос.
Flag of the Republic of Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
Македонско етничко знамеОвој корисник е
чистокрвен Македонец.
Coat of arms of Skopje.svg
Овој корисник е скопјанец.
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 12 години, 2 месеци и 14 дена.
450Овој корисник има над 450 уредувања на македонската Википедија.
ВикиПроект Историја Овој корисник е член на ВикиПроектот Историја.


ВикиПроект Години Овој корисник е член на ВикиПроектот Години.






Награди

Мои придонесиУреди

Прва автоматска листа на мои придонеси

Втора автоматска листа на мои придонеси

ЖивотниУреди

Мунгос, Дива мачка, Европска страчка, Комарец, Комодски варан, Лакомец, Кондор, Додо, Јак, Каури (полжави), Хермелин, Макаки-резус, Оцелот, Ракун,

ОружјеУреди

Митралез, Узи, Пиштол, Револвер, Нервен гас,


БиографииУреди

Сергеј Брин, Арнолд Шварценегер, Едвин Бут, Јан Амос Коменски, Еремија, Џон Прајс, Марија II, Бернард Монтгомери, Пеле, Ричард Кромвел, Максимилијан I, Денко Малески, Паул Јулиус Ројтер, Шон Конери, Јован Стрезовски, Мето Петровски, Ричард Хенри Дана, Отец Дамјан,

БиткиУреди

Битката кај Јитланд, Битката за Нормандија, Битката кај Мидвеј, Битка на Сома, Битката на Сутјеска,

ВојниУреди

Руско-јапонска војна, Втора Заливска војна,

КомпанииУреди

Касперски лаб, Џенерал Моторс,


СофтверУреди

ESET NOD32 антивирус,


ИнтернетУреди

TCP/IP,


СпортУреди

Бокс, Лакрос, Триатлон,


ГеографијаУреди

Џејмс (залив), Сталактити и сталагмити, Сонорска Пустина, Кањон, Муреш, Лох Нес, Саба (остров), Малешевски планини, Морена, Новосибирски острови, Нубија,

ГрадовиУреди

Краснојарск, Јонкерс, Сент Ендрус,

ИсторијаУреди

Француска Трета Република,


Боречки вештиниУреди

Тај чи чуан, Кунг Фу,


БолестиУреди

Конјунктивитис,


ОстанатоУреди

Коптска православна црква, Камиказе, Operation Thunderstorm, Крвна анализа, Човечко срце, Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier, Хемотерапија, Јогакара, Транссибирска железница, Регрутирање, Мобил, Сонора, Руска православна црква, ‎Малајалам, Монизам, Моравска црква, Џогирање, Ројтерс, Хусар, Самогласка, Свети Стефан (светец), Светиот сојуз, Свинско месо, Судењата во чистката, Срцев црв, Специјални ефекти, Палмина недела, Поливинилхлорид, Пегаз (митологија), Масакрот кај Мај Лаи, Машизмо, Маченик, Договор Мејфлауер, Мемоар, Полиција, Far Cry 3, Хинденбургова катастрофа, Московски уметнички театар, Данегелд, Слепо црево, Пентагон,

Идни проектиУреди

Џенерал Милс инк.  Н
Џенерал Моторс  Ок Готово
Џип  Н
Џогирање  Ок Готово
Шеик  Ок Готово
Втора Заливска војна  Ок Готово

Последни статии од вкупно 130.759Уреди