Придонеси на корисникот Fsimeski

Корисник со 1.742 уредувања. Сметката е создадена на 9 јуни 2011.
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

13 јануари 2023

7 октомври 2022

12 септември 2022

19 јуни 2022

  • 21:4621:46, 19 јуни 2022 разл истор +3.338 ОхлониНема опис на уредувањето Ознака: Изворно уредување 2017
  • 20:3620:36, 19 јуни 2022 разл истор +1.328 Н ОхлониСоздадена страница со: '''Охлони''', претходно познати и како '''Костаноани''' (од {{lang-es|costeño}}, крајбрежен жител) се племе на домородни Американци од севернокалифорнискиот брег. Кога шпанските истражувачи и мисионери пристигнаа во северна Калифорнија кон крајот на осумнаесе... Ознака: Изворно уредување 2017

4 јуни 2022

20 јануари 2022

18 јануари 2022

5 јуни 2021

10 октомври 2020

28 јули 2020

25 јули 2020

24 јули 2020

18 јули 2020

17 јули 2020

(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).