Отвори го главното мени

Скокови во вода на светското првенство во водени спортови 2009 - скок од 3м во машка конкуренција

РезултатиУреди

Зелената ги означува финалистите

Место Скокач Националност Прелиминарна Полуфинале Финале
Поени Место Поени Место Поени Место
  Златен Хe Чонг   НР Кина 480.90 3 483.30 2 505.20 1
  Сребрен Троа Диме   САД 483.65 1 471.50 3 498.40 2
  Бронзен Александре Деспати   Канада 483.55 2 485.05 1 490.30 3
4 Занг Ксинхуа   НР Кина 472.60 4 471.00 4 487.75 4
5 Цезар Кастро   Бразил 437.45 9 456.55 6 466.90 5
6 Јахел Кастиљо   Мексико 463.95 5 452.05 8 459.90 6
7 Хавиер Иљана   Шпанија 446.85 7 454.80 7 452.10 7
8 Крис Колвил   САД 437.10 10 429.20 11 451.70 8
9 Метју Мичам   Австралија 434.35 11 467.15 5 431.30 9
10 Патрик Хаусдинг   Германија 426.05 12 434.10 10 426.45 10
11 Рубен Рос   Канада 463.00 6 434.55 9 425.30 11
12 Микеле Бенедети   Италија 445.45 8 422.00 12 415.70 12
16.5 H09.5 00:55.635 O
13 Хорхе Луис Пупо Карбаљо   Куба 399.55 15 420.60 13
14 Тимо Клами   Норвешка 405.00 14 412.35 14
15 Антон Захаров   Украина 420.35 13 397.80 15
16 Сон Сонгчел   Република Кореја 392.55 18 397.00 16
17 Џонатан Рувелкаба   Мексико 395.95 17 374.55 17
18 Виктор Мануел Торанцо   Куба 397.40 16 370.80 18
16.5 H09.5 00:55.635 O
19 Метју Росет   Франција 386.00 19
20 Дамјан Кели   Франција 385.50 20
21 Џонатан Џорфалк   Шведска 385.50 21
22 Даниел Егана   Шведска 385.20 22
23 Никола Маркони   Италија 382.30 23
24 Рамон де Меиер   Холандија 371.95 24
25 Константин Блаха   Австрија 361.10 25
26 Чарлс Калвет   Обединето Кралство 360.30 26
27 Карлос Калво   Шпанија 360.15 27
28 Александрос Манос   Грција 359.20 28
29 Јеох Кен Ни   Малезија 358.80 29
30 Бен Свајн   Обединето Кралство 356.05 30
31 Павло Розенберг   Германија 355.30 31
32 Илја Кваша   Украина 355.05 32
33 Стефанос Папарунас   Грција 353.10 33
34 Евгениј Кузнецов   Русија 344.55 34
35 Шота Коракашвили   Грузија 344.00 35
36 Андрзеј Рзешутек   Полска 341.10 36
37 Грант Нел   Австралија 332.70 37
38 Себастија Виља Кастанеда   Колумбија 327.55 38
39 Јуриј Кунаков   Русија 326.80 39
40 Мухамед Факхру Изат   Малезија 325.25 40
41 Чола Чантурија   Грузија 323.95 41
42 Виље Вахтола   Финска 314.80 42
43 Игнас Баркаускас   Литванија 314.65 43
44 Симе Перич   Хрватска 305.20 44
45 Хорхе Санчез   Венецуела 304.15 45
46 Јури де Брујин   Холандија 292.05 46
47 Акхрад Сукран Јамјами   Индонезија 290.70 47
48 Аргенис Авларез   Доминиканска Република 279.30 48
49 Сергеј Базјук   Литванија 204.35 49
50 Фу Чен Ли   Хонгконг 200.40 50
51 Фарид Гурбанов   Азербејџан 196.80 51

Надворешни врскиУреди