Отвори го главното мени

Скокови во вода на светското првенство во водени спортови 2009 - скок од 10м во машка конкуренција

РезултатиУреди

Зелената ги означува финалистите

Место Скокач Националност Прелиминарна Полуфинале Финале
Поени Место Поени Место Поени Место
  Златен Том Дали   Обединето Кралство 475.80 5 498.75 3 539.85 1
  Сребрен Кви Бо   НР Кина 515.75 1 521.15 1 532.20 2
  Бронзен Зоу Луксин   НР Кина 495.55 3 494.75 4 530.55 3
4 Метју Мичам   Австралија 491.50 4 499.00 2 529.50 4
5 Алексеј Кравченко   Русија 429.65 13 434.60 9 493.90 5
6 Давид Будиа   САД 472.60 7 485.25 6 491.80 6
7 Саша Клеин   Германија 435.55 11 426.25 10 478.90 7
8 Константин Поповици   Романија 471.80 8 470.10 7 476.20 8
9 Рајли МекКормик   Канада 427.80 15 446.00 8 470.30 9
10 Ромел Пачеко   Мексико 473.85 6 486.10 5 456.20 10
11 Џонатан Рувелкаба   Мексико 451.45 10 423.30 12 390.35 11
12 Брајан Никсон Ломас   Малезија 418.90 17 425.65 11 372.10 12
16.5 H09.5 00:55.635 O
13 Вадим Каптур   Белорусија 431.90 12 418.50 13
14 Константин Милјајев   Украина 455.40 9 416.50 14
15 Хуго Париси   Бразил 416.10 18 413.95 15
16 Хозе Гуера   Куба 515.65 2 409.55 16
17 Антон Захаров   Украина 428.90 14 397.30 17
18 Виктор Минибаев   Русија 425.90 16 386.70 18
16.5 H09.5 00:55.635 O
19 Франческо Дел’Уомо   Италија 409.45 19
20 Ник МекКори   САД 401.00 20
21 Тимофеи Хордеичек   Белорусија 397.35 21
22 Ким Чон-Ман   ДНР Кореја 394.30 22
23 Казуки Муракама   Јапонија 388.10 23
24 Виктор Хуго Ортега Серна   Куба 372.75 24
25 Себастиан Виља Кастанеда   Колумбија 367.90 25
26 МАјкол Верцото   Италија 362.90 26
27 Едиксон Контрерас   Венецуела 360.35 27
28 Шо Сакаи   Јапонија 357.85 28
29 Макс Брик   Обединето Кралство 354.00 29
30 Џенклер Акуил   Куба 353.90 30
31 Ерик Сен   Канада 341.15 31
32 Стефан Рудолф   Германија 335.60 32
33 Кристофер Ескилсон   Шведска 333.40 33
34 Руи Марињо   Португалија 327.65 34
35 Енрике Рохас   Венецуела 322.85 35
36 Фу Чен Ли   Хонгконг 290.60 36
37 Геворг Папојан   Ерменија 237.00 37

Надворешни врскиУреди