Отвори го главното мени

Скокови во вода на светското првенство во водени спортови 2009 - синхронизирани скокови од 10м во женска конкуренција

РезултатиУреди

Зеленото ги означува финалистите

Место Скокач Националност Прелиминарна Финале
Поени Место Поени Место
  Златен Чен Руолин
Ванг Ксин
  НР Кина 341.82 1 369.18 1
  Сребрен Мари Бет Дуникај
Хали Ишиматцу
  САД 313.02 4 324.66 2
  Бронзен Линг Мун Ји
Панделела Ринонг Памг
  Малезија 316.50 3 321.66 3
4 Меган Бенефито
Розелин Филион
  Канада 317.10 2 321.39 4
5 Бриони Кол
Мелиса Ву
  Австралија 308.52 5 320.58 5
6 Монике Гладинг
Меган Силвестер
  Обединето Кралство 299.16 7 306.90 6
7 Клер Фебвај
Аудреј Лабу
  Франција 297.42 8 299.28 7
8 Јозефин Милер]
Нора Субчински
  Германија 307.98 6 299.22 8
9 Паола Еспиноза
Лаура Санчез
  Мексико 283.08 12 297.00 9
10 Валентина Марочи
Бренда Спациани
  Италија 292.11 9 293.88 10
11 Наталија Гончарова
Јулија Култунова
  Русија 287.16 11 292.56 11
12 Јаима Росарио Мена Пења
Аниа Ривера Робира
  Куба 291.00 10 281.34 12
16.5 H09.5 00:55.635 O
13 Мара Елена Аикобае
Корина Поповици
  Романија 245.46 13
14 Виљо Гконгвер Кормос
Ѕофи Реисингер
  Унгарија 241.11 14

Надворешни врскиУреди