Јубилејна статија уреди

Здраво. Потсетување дека е во тек гласањето за јубилејна статија. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 16:57, 18 септември 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Православна црква уреди

Jel možeš da potvrdiš izmenu članku u pitanju je interwiki? Pozdrav! --Kolega2357 (разговор) 21:12, 3 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Список книги по години уреди

Здраво Тивер. Како е? Што има ново? Ги видов списоците за македонски книги по години и многу интересна идеја. Дали користиш некој извор, некоја база каде се објавени македонски книги издадени по години? Позз--Никола Стоіаноски 15:02, 7 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Така и си мислев, бидејќи ми даде идеја да ти помогнам малку :) Имено, сакав да внесувам стари книги на македонски јазик, најчесто од 19 и почеток на 20 век. Но, тие книги воглавно се јазично/ историско-политички и слично. Романо помалку има. Се мислам за книгите од 20 век, за тие години кои имаат пообилен број книги да ги поделиме по тематика, а овие од ран 20, 19 и останатите векови да ги поделиме по години. Така на пример, статијата може да се вика Список на македонски книги од 19 век и таа да ги опфати сите книги од тој период. Што мислиш на ова?--Никола Стоіаноски 15:16, 7 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Ќе ја направам јас за почеток Список на македонски книги од 19 век и ќе видиме како е по векови. Како што ги наоѓаш книгите така ставај ги: романи, збирка поезија, стручна литература и слично.--Никола Стоіаноски 15:24, 7 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]

ВМРО уреди

Здраво Тивер... Како си... Не разбирам за која статија станува збор дали за ВМРО (Автономистичка) или Македонска револуционерна организација... и како можам да помогнам... дали можеш да ми објасниш малку... поздрав--Хилариус Книгоподврзувачот (разговор) 08:54, 16 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Книга уреди

Уфф... Голем проект... Ќе ја направам... Ако ми треба помош ќе ти пишам поздрав... --Хилариус Книгоподврзувачот (разговор) 18:51, 16 октомври 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Преименување на статија уреди

Поздрав Тиверополник. Веројатно имаш многу работа, но бидејќи си моментално единствениот логиран администратор, ќе те замолам да ја преименуваш статијата Holy Wars... the Punishment Due во Holy Wars... The Punishment Due, со големо Т, бидејќи така е правилно, а впрочем и така е на сите други страници каде е спомената песната. Пријатно. --Вик Ретлхед (разговор) 16:20, 12 ноември 2012 (CET)Одговори[одговори]

Здраво. Ако може сликата во инфокутијата за Кевин Костнер да биде зголемена (по урнек на англиската). Позз.--Вик Ретлхед (разговор) 15:55, 21 ноември 2012 (CET)Одговори[одговори]

ББ уреди

Е, ти благодарам што ми го посочи проблемот. По темелна истрага, заклучив дека Шаблон:Su, кој потоа се превметнува во низа други шаблони, а со тоа и на статии. Сега го заштитив и ја вратив направената измена што довела до ова. Корисникот не е вандал, туку е наш нормален корисник. Оставам на тебе да одлучиш дали сакаш да му напоменеш. Поздрав --Б. Јанкулоски (разговор) 22:45, 23 ноември 2012 (CET)Одговори[одговори]

Молба уреди

Може Aeroput да ја преименуваш во кирилично и да видиш дали статиите со шаблонот брзо бришење треба да се избришат?--Вик Ретлхед (разговор) 01:06, 5 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за неуморност
секоја чест :) браво! M4r51n (разговор) 02:41, 20 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Статија уреди

Здраво.. видов во скорешни промени немаше што да уредувам видов нова статија сакав да помогнам па го преведив шаблонот од десно со информациите но се случи „спротиставени уредувања“ ... се извинувам доколку ти беше желба да ја уредиш цела статија.

Поздрав и имај убав ден :) --M4r51n (разговор) 16:10, 22 јануари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Јубилејна статија уреди

Здраво Тиверополник. Да ве известам дека денес традиционално избираме јубилејна статија, а гласањето се одвива овде. Поздрав и имајте пријатен ден.--Вик Ретлхед (разговор) 10:13, 2 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Добра вечер. Ако можеш да видиш каде грешам во шаблонот за награди? Фала ви.--Вик Ретлхед (разговор) 21:12, 18 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Зошто ја избришавте страницата на македонски јазик ? http://en.wikipedia.org/wiki/Sinplus

Јакутија уреди

Благодарам за поправката кај категоријата :) незнаев дали Реки во Јакутија или во Русија да пишам :) Поздрав! --M4r51n (разговор) 21:38, 25 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Уствари требаше на статијата што јас ја напишав да сменам Колима сепак благодарам ќе останеше Реки во Русија да не ја видев твојата промена :) --M4r51n (разговор) 21:47, 25 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]
Ќе фатам денес утре статиите во категорија Реки во Русија категоризациајта да им сменам како англиската википедија --M4r51n (разговор) 00:55, 26 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]
Како да ги именувам категориите? видов дека ти ги имаш пишано например Реки во Московска област... и на пример сега за Волград да напишам Реки во Волградската област или реки во Волградска област? :) Поздрав --M4r51n (разговор) 18:28, 27 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]
Како што реков тие статиите што се во категоријата реки во Русија ќе ги поправам само се прашував дали треба на пример Волгоградската или Волгоградска и за другите ... ќе ги пишувам без -та.. Поздрав M4r51n (разговор) 21:14, 27 февруари 2013 (CET)Одговори[одговори]

Слики од англиската википедија уреди

Пробав да ја ставам сликата за ТРТ Аваз, од англиската на македонската википедија, но не ми успева, можеш ли да ми помогнеш и да ми кажиш како се пренесуваат слики? Еве што ми излегува:

http://mk.wikipedia.org/wiki/TRT_Avaz Податотека:TRT AVAZ logo.jpg И непостоечка датотека.

Фала

Наводи уреди

Од кога се приклучив на Википедија не ми е јасно дали кога се ставаат наводи од една веб страна пример за кандидати за градоначалници на Охрид да додавам http://www.hajdpark.mk/ohrid/ секаде? Поздрав --M4r51n (разговор) 13:54, 18 март 2013 (CET)Одговори[одговори]

не не мислев дали треба да додавам еден ист извор како кај Локални избори 2013 година? Погледни кај наводите.. --M4r51n (разговор) 14:16, 18 март 2013 (CET)Одговори[одговори]
Ја видов... супер но дали треба рачно да се додава или има некое копче со вметнување? Благодарам многу! --M4r51n (разговор) 14:47, 18 март 2013 (CET)Одговори[одговори]

СОЕПТУ „Кузман Јосифовски Питу“ - Прилеп уреди

Molim te prihvati sve moje izmene na ovom članku vraćao sam vandalizme. Pozdrav! --Kolega2357 (разговор) 22:28, 19 април 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Уредувач уреди

Možeš li mi dati zastavicu za Уредувач? Imam dosta vremena da pregledavam izmene na ovoj Vikipediji a i član sam Small Wiki Monitoring Team. Pozdrav i sve najbolje! --Kolega2357 (разговор) 22:36, 19 април 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Imaš email od mene. Odgovori samo na prvo pitanje drugo sam pogrešio. --Kolega2357 (разговор) 21:56, 24 април 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Editor уреди

Zašto ne mogu ovu izmenu da pregledam? --Kolega2357 (разговор) 15:38, 6 мај 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Ваше мислење уреди

Здраво Тиврополник. Сакам да ве замолам да се изјасните по повод дискусијата и предлог-решенијата „арбитража“ или „одземање администраторски права“ (или кое било друго решение за надминување на спорот) на корисникот Brest. Дискусијата е водена тука.--Никола Стоіаноски 18:04, 15 мај 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Ваше мислење уреди

Здраво Тиврополник. Сакам да ве замолам за ваше мислење, предлози за да биде подобра и дали може да ја номинираме за најдобра статија, статијата Миланска катедрала. Поздрав, Давид.

Конкурс за фотографија уреди

Здраво Тиверополник, дали ќе сакаш да пишеш свое мислење (ти се чини корисно или не) околу конкурсот за фотографија на споменици во Македонија. На селска чешма ја отворив темата - линк. Поздрав --Виолетова (разговор) 15:35, 2 август 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Прашање уреди

Здраво.

Јас барам помош!

Поставете го прашањето подолу. Можете да ги разгледате страниците за Помош или да поставете прашање на Википедија:Селска чешма.

Забелешка до помагачите: откако ќе ја понудите својата помош, ве молиме отстранете ја оваа предлошка или заменете го со {{tl|помош}}.

Те молам да ми објасниш зошто и кој ја избришал фотографијата на статијата V.I.S. - VOX и ако можеш директно да помогнеш да се врати назад. Те молам само за што поедноставно објаснување, бидејќи сум ептен нов. LandB (разговор) 18:41, 13 јануари 2014 (CET)Одговори[одговори]

Нов шаблон уреди

Здраво Тивериополник,

Гледам дека ти си ги уредувал шаблоните поврзани со МПЦ, имам и јас нешто уредувано на таа тема, ама не умеам да направам шаблон. Те молам ако можеш да направиш нов шаблон за Преспанско-пелагониските митрополити. Имам податоци, па сакам да го википедизираме тоа подрачје.

Поздрав, Antonio Brsjacki (разговор) 00:48, 6 февруари 2014 (CET)Одговори[одговори]


Да направиме сличен шаблон како овој Шаблон:Митрополити на МПЦ-ОА, само насловен Преспанско-пелагониски митрополити.
И ако можеш да го измениш името на Шаблон:Митрополити на МПЦ-ОА во „Архиереи на МПЦ-ОА“ зашто во митрополити не влегуваат епископите, епископ е пониска титула од митрополит. Архиереи е заедничко име и за миртополитите и за епископите.
Поздрав и ти благодарам на помошта.
Antonio Brsjacki (разговор) 14:19, 6 февруари 2014 (CET)Одговори[одговори]


Одлично, ти благодарам многу. Само ако можеш уште да додадеш посебни графи над МПЦ-ОА, по овој редослед: Охридска архиепископија; Вселенска патријаршија; Бугарска егзархија; Српска Патријаршија; МПЦ-ОА. Ова е потребно за полесно да се детерминираат митрополитите под чија јурисдикција биле.

Поздрав и уште еднап благодарам Antonio Brsjacki (разговор) 16:21, 6 февруари 2014 (CET)Одговори[одговори]

Поздрав уреди

Многу Ви благодарам! Лукреција (разговор) 19:06, 23 февруари 2014 (CET)Одговори[одговори]

За Прва македонска кошаркарска лига уреди

Зошто си ги вратил промените, кога се точно и убаво беше. Dandarmkd (разговор) 18:23, 1 мај 2014 (CEST)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за активизам
Баш ми е мило што те гледам повторно активен како во минатото. Во меѓувреме доста работи се изменија, а некако замре и доделувањето на признанија, па си велам дека е добро да се обнови старата практика. :) Kiril Simeonovski (разговор) 16:15, 25 август 2014 (CEST)Одговори[одговори]

Уредувачки маратон уреди

Здраво, со задоволство Ве повикуваме на првиот уредувачки маратон организиран на тема „Земјите на Олимписките игри“ од страна на здружението „Споделено знаење“ составено од Википедијанци и насочено кон развивање на Википедија на македонски јазик. Маратонот ќе се одржи на 6 декември 2014 година (сабота) во интернет-кафулето „Хазард“ (види карта) со почеток од 13:00 часот, кој е предвидено да трае околу три часа. Повелете на дружба со останатите Википедијанци и заедничко уредување статии и збогатување на нашата Википедија. Поздрав--Ehrlich91 (разговор) 17:49, 30 ноември 2014 (CET)Одговори[одговори]

Евиденција за натпреварот на тема Византија уреди

Здраво Тивер. Гледам дека учествуваш во натпреварот за Византија, па би сакал да те потсетам дека секој учесник мора да води евиденција за статиите што ги има направено. Тоа е оваа страница, кјашто се водат статиите на секој учесник. Твојот дел е тука и на тоа место внесувај ги. Во спротивно ќе биде тешко да броиме и пребројуваме колку имаме и кој колку направил. Поздрав --Б. Јанкулоски (разговор) 15:38, 24 јули 2015 (CEST)Одговори[одговори]

И јас само што сакав да те потсетам да ги внесиш статиите за да биде прегледно кој што пишувал за натпреварот, гледам Бојан веќе го сторил тоа. Поздрав --Виолетова (разговор) 15:42, 27 јули 2015 (CEST)Одговори[одговори]

Туниски арапски јазик уреди

Thank you for your edits about Tunisian Arabic. However, you are kindly invited to adjust your contributions by translating the English Version of the work. --Csisc (разговор) 14:12, 10 август 2015 (CEST)Одговори[одговори]

Години уреди

Здраво. Драго ми е што учествуваш и на овој натпревар. Се надевам ќе постигнеме убави резутлати. Забележав дека во олимписките статии, годините ги ставаш на почетокот наместо на крајот од називот/реченицата. ТОа е исклучиво англиски правопис, и во македонскиот секогаш се ставаат на крај: „Светско првество во кошарка таа и таа година“ или „Пекинг 2018“, „Летни олимписки игри 2012“. Ова е норма кај нас (и на многу, многу други јазици) и ќе мора да се следи. Поздрав и среќно уредување. --Б. Јанкулоски (разговор) 19:23, 1 ноември 2015 (CET)Одговори[одговори]

Натпревар уреди

Здраво Тивер, самите шаблони, т.е. инфокутиите кои се во самата статија не ги ставај во придонесите, зашто реално веќе ги имаш во самите статии, не мора по два пати да се брои истиот придонес. --Ehrlich91 (разговор) 23:36, 4 ноември 2015 (CET)Одговори[одговори]

Па да, ама тие шаблони сепак биле нешто друго и биле малку на број, додека овде имаме шаблони во секоја статија, навистина сметам дека нема потреба да ги ставиме и нив, доволна е самата статија. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 18:32, 5 ноември 2015 (CET)Одговори[одговори]

Здраво Тивер. Во врска со натпреварот, сакам да ти предочам дека во некои статии што ги имаш создадено имињата на месеците се напишани со големи букви, а има и делови коишто се оставени на англиски јазик. Поздрав.--Kiril Simeonovski (разговор) 01:20, 12 ноември 2015 (CET)Одговори[одговори]

Киев уреди

Здраво. Во врска со избришаните статии проверив на сите можни шаблони такви статии не постојат а кога ги прашав самите украинци да помогнат да ги пополниме овие статии не пројавија интерес. Од причина да не стојат со црвено и да не се појавуваат како потребни статии ги избришав. Ако имаш информации за овие знаменитости слободно додај ги тие што би ги напишал ги има во историјата кои сè. Поздрав --Инокентиј (разговор) 17:34, 10 јануари 2016 (CET)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за трудољубивост
За Труд. Проф. д-р Игор Јанев (разговор) 00:07, 12 февруари 2016 (CET)Одговори[одговори]

Фотолов@Струмица уреди

Здраво Тиверополник. Гледам фотоловот одлично оди. Морам да те пофалам за сликите и опфатот на објектите. Инаку единствено јас од оваа вики бев активен на Ризницата и го извршив целосното категоризитање на македонцките работи таму. Сега бидејќки ти таму прикачуваш слики и отвораш нови категории, би сакал да ти дадам неколку совети. Кога отвораш категорија за село. Нека биде на македонска латиница (Kukliš а не Kuklish). Ако селото е со единствено име нека стои само името (на пр. Svidovica а не Svidovica, Strumica). Ако е единствено македонско, а има во други земји нека биде Svidovica, Macedonia. Категоријата на селата треба да биде категоризирана со три категории (Села во Македонија, Села во Струмица и Села во Општина XXX). Категоризирањето на црквите исто така треба да биде со неколку пот категории. Треба да се содржат категориите: Цркви во Македонија, во општина, во архијерејско намесништво, во епархија и категоризирање по светец, името на населеното место и парохитата (доколку за знаеш). Еве пример на оваа. Ако испуштив нешто или ако треба помош секогаш сум тука. Позфрав и пријатно уредување--Р ашо  12:51, 13 април 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Не си требало да создаваш нови, туку да ги преместуваш. Поедноставно е, и остатокот од работата ја врши бот. Но како и да е, оставај го шаблонот {{delete}} во категориите за да може некој админ да брише. --Р ашо  10:21, 14 април 2016 (CEST)Одговори[одговори]

СИЕ Пролет 2016 уреди

Здраво, веќе неколку недели трае меѓународниот натпревар „СИЕ Пролет 2016“, во кој земјите од Средна и Источна Европа пишуваат едни за други. Доколку сакаш да се вклучиш во овој интересен натпревар, впиши го твоето корисничко име во списокот и можеш да одбереш една од многуте статии во издвоените списоци по земја. Натпреварот трае до 31 мај, а за првите тројца ќе бидат обезбедени материјали/книги/енциклопедии. Доколку имате некои прашања, контактирајте го корисникот Ehrlich91. --MediaWiki message delivery (разговор) 18:05, 25 април 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Participate in the Ibero-American Culture Challenge! уреди

Hi!

Iberocoop has launched a translating contest to improve the content in other Wikipedia related to Ibero-American Culture.

We would love to have you on board :)

Please find the contest here: https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Translating_Ibero_-_America/Participants_2016

Hugs!--Anna Torres (WMAR) (разговор) 16:25, 10 мај 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Локални избори 2005 уреди

Најдов некои информации во врска со статијата, но мислам дека е подобро да се консултирам со тебе како автор околу измените. Во општина Студеничани победи Аљаудин Зекири од ДУИ, тоа може да се додаде, иако не најдов колку гласови земал. Општина Чешиново два пати се повторува, тоа се трга. Е сега, има две спорни точки.

  • ВМРО-ДПМНЕ смета дека има освоено 21 градоначалник бидејќи ги поддржале независните кандидати во Скопје, Ѓорче Петров, Кичево, и Зелениково. Во горната табела се води 21, но во шаблонот овие четири се прикажани како независни, така што испаѓа дека ДПМНЕ има 17.
  • СДСМ вели дека има освоено 39 градоначалници, веројатно бидејќи тогашните градоначалници од Кавадарци и од некоја друга општина се нивни членови, а се кандидирале како независни.--Вик Ретлхед (разговор) 18:13, 21 јуни 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Топкапи-сарај уреди

  Статијата Топкапи-сарај, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 00:07, 17 јули 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Greetings.

Could you create the article en:Climate of Azerbaijan in Macedonian?

Thank you.

Историја на отомански Цариград уреди

  Статијата Историја на отомански Цариград, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 00:59, 25 јули 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Познањ уреди

Слободно допиши ја статијата. Поздрав! --M4r51n (разговор) 14:23, 10 октомври 2016 (CEST)Одговори[одговори]

Преиспитување администраторски статус уреди

Здраво Тиверополник. Отворив гласање за преиспитување администраторски статус на тројца неактивни админи на селската чешма, па бујрум ако имаш мислење или коментар. PS—ако може мејл да те прашам нешто off-Wiki. Поздрав.--Retrohead (разговор) 20:45, 30 јануари 2017 (CET)Одговори[одговори]

Населени места во Егејска Македонија уреди

Еј Тиверополник, ако не ти е мака, ќе може во евиденцијата да оставиш белешка дали статијата е нова или подобрена? Фала за разбирањето.--Retrohead (разговор) 15:10, 17 март 2017 (CET)Одговори[одговори]

Уште една работа, може да ја наместиш местоположбата на Клабучишта на мапата во инфокутијата? Благодарам.--Retrohead (разговор) 12:09, 6 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Фабержеови јајца уреди

Здраво Тивер. Гледам дека си ја создал инфокутијата за Фабержеовите јајца, што навистина е одлично и ќе ни се најде при уредувањето. Инаку, уредувачкиот викенд званично започнува вечер по полноќ. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 20:32, 14 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Бришење уреди

Ако може да се избрише ова, по грешка го направив. Поздрав.--Retrohead (разговор) 19:36, 22 април 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Направење на новите статии уреди

Да ли можаш да праваш статиите за Литл Микс, Фифти Хармони, Дорис Пинчиќ, Микела Шифрин итн. Jolicnikola (разговор) 00:10, 4 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за активизам
Те наградувам за исклучителниот придонес во подобрување на статиите за македонските општини од југоисточниот дел и нивно соодветно илустрирање. Сликите од фотоловот се феноменални и се надевам дека ќе имаме слики и од помалку застапените села од тој крај. Наградата е сосема заслужена. Retrohead (разговор) 12:18, 11 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Историјат на министерства уреди

Почитуван Тиверполник, голема благодарност за вашиот труд за создавање статии за мандатите на македонските министри во разни министерства. Би сакал да ве прашам дали сте во можност да дополните некој од историјатите на министерствата кои недостасуваат (транспорт, локална самоуправа, итн.)? Или да ми посочите од каде гледате колку им траел мандатот и кои луѓе ја извршувале министерската должност. Благодарам за разбирањето и поздрав.--Дирк за МВП (разговор) 20:32, 18 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за феноменална идеја
Едно големо браво за новиот дизајн и освежувањето на списоците со македонски министри. Статиите ги исполнуваат највисоките естетски стандарди и со мирно срце можам да кажам дека се барабар со тие на англиски јазик. Ако имаш време твојата магија да ја примениш и на останатите статии од оваа област би било супер. Дирк (разговор) 15:58, 20 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

За биографиите уреди

Здраво Александар. Гледам макотрпно си ги пишувал биографиите на државните функционери и браво за тоа. Само ќе си дозволам една мала забелешка. За во иднина кога ќе ги пишуваме биографиите за сегашниве функционери, да стои „бил избран за министер за тоа и тоа во владата на Х личност“. Бидејќи немаме луѓе кои ги ажурираат статиите, во многу од биографиите на министри од владите во 2008 или 2011 стои „моментален министер“ иако поминале бајаги години како не се на функција. Затоа да избегнуваме моментален/актуелен и наместо тоа да си седи бил избран во 2011 на пример.--Retrohead (разговор) 14:41, 29 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

@Retrohead: Се согласувам со предлогов на Игор. Ажурирањето е проблем, кој воедно наредниот натпревар ќе ја отпочнеме со средување на статии. Еве на пример, јас ревносно ги ажурирам моите статии за велосипедисти. Воедно, Игор мал совет од мене, (ако и )кога ќе излезе изгласувањето во Службен весник, тоа издание од Службен весник може да се стави како навод кај сите од оваа идна Влада. И не брзај секогаш да напишеш за сите дека се веќе избрани :) --Ehrlich91 (разговор) 23:05, 29 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]
Така е, треба да се почека уште некое време за да официјално бидат најпрвин изгласани во Собрание, а потоа СВРМ да излезат со податоци. За средувањето можеме и да се поделиме, секој заинтересиран да си напише за што сака за во иднина да ажурура податоци, но доколку решите, може и преку натпревар--Тиверополник 23:22, 29 мај 2017 (CEST)
Се согласувам, јас само го изработив шаблонот за Владата и дел од биографиите на предложените министри, инаку дефинитивно треба да го почекаме гласањето во Собрание и примопредавањето на функциите пред да ги ставиме во соодветните списоци, на пример Арбен Таравари во министер за здравство на Македонија и други. А тоа дека имаме бајати статии за спортисти е друг многу пообемен проблем.--Retrohead (разговор) 08:48, 30 мај 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Никола Димитров уреди

Тивер, што мислиш за предлогот Никола Димитров (дипломат) да оди само како Никола Димитров (без заградите)? Мислам дека е „primary topic“ во однос на Никола Димитров (професор) бидејќи повеќе посетена страница, позначајна личност, итн.--Retrohead (разговор) 16:49, 1 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Според мене би било подобро да остане така како што е, без разлика кој е попозната или поактуелна личност, статијата Никола Димитров да се пренасочи во појаснителна а во двете статии за НД да се стави шаблонот за појаснување. Поздрав--Тиверополник 23:00, 2 јуни 2017 (CEST)

И уште ова. Стварно сме имале министер за спорт и министер за градежништво? Ај види во Влада на Македонија (1998-2002).--Retrohead (разговор) 10:58, 3 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

@Retrohead: Извини што не ти пишав, бев зафатен овие денови. Владата од 1998 година е најголема според бројот на министерски места. Одговорот на твоето прашање е - ДА. Во таа влада постоеше министер за спорт (Денеска Агенција за млади и спорт) и министер за урбанизам, градежништво, транспорт (денеска Министер за транспорт и врски). Поздрав--Тиверополник 22:18, 4 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Шаблони за министри кои биле во повеќе влади уреди

Би те замолил доколу создадеш нова статија околу министер/ка (секоја чест за посветеноста патем :D) кој бил/а во повеќе влади, шаблоните за последната влада во која бил/а да бидат погоре односно хронолошки подредени.

На пр.

{{Влада 2017}}
{{Влада 2011}}
{{Влада 1998}}

Поздрав и пријатна работа --ca7apult (разговор) 16:21, 8 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

@Ca7apult: Во ред на сугестијата, но според мене (оние кои биле министри), хронолошки треба да оди: Влада 1998, Влада 2002, Влада 2006... --Тиверополник 13:58, 9 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Африкански куп на нации уреди

Можеш ли да ми кажеш зошто годините на одржување на Африканскиот куп на нации ги пишуваш во заграда? Никако не се сложувам со тоа. Гледам, кај Светските првенства не се ставени годините во загради, кај европските исто, Копа Америка исто, па зашто овде би биле во заграда? Ако овде одат во заграда тогаш треба да ги ставиме годините кај сите турнири во загради, а на ниту една друга википедија не се така. Carshalton (разговор) 22:08, 29 јуни 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Заклучување уреди

Ако може да ја заклучиш Нобелова награда за економија. Очигледно некој нерегистриран корисник менува IP-адреси и си игра дрндупки додавајќи текст на арапски во статијата.--Retrohead (разговор) 13:49, 7 јули 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Брат, ете ти го пак IP-то од Египет како става арапски текст во статијата. Јас немам овластување да блокирам или заклучувам, нити пак знам кои му се мотивите нон-стоп да трола со статијата. Заклучија ја на некој месец и веројатно ќе му помине ќеифот.--Retrohead (разговор) 20:41, 8 јули 2017 (CEST)Одговори[одговори]
Направив блок од една недела, засега статијата нема потреба да се заклучува. оздрав

Слики за бришење уреди

Ако може да се избришат логоата на Дуи и Беса од страници за брзо бришење бидејќи се дупликат и нигде не се користат. Поздрав.--Retrohead (разговор) 13:59, 26 септември 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Освојување на Африка уреди

  Статијата Освојување на Африка, која Вие ја создадовте, проширивте и предложивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 21:00, 2 октомври 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Сараево уреди

  Статијата Сараево, која Вие ја проширивте и предложивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 21:00, 2 октомври 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Историја на Цариград уреди

  Статијата Историја на Цариград, која Вие ја создадовте, проширивте и предложивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 21:00, 2 октомври 2017 (CEST)Одговори[одговори]

Културно наследство уреди

Здраво Тивер, мило ми е што ја среди оваа статија за културните добра во Македонија. Мене ми беше ставено на список за уредување, а откако ќе завршиш би сакал да додадам на овој список предмети од Википодатоци за овие споменици на културата, како и посебно поле за тоа каде се наоѓаат, спроведувајќи на тој начин нивно лоцирање. Многу добра работа заврши. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 20:12, 5 ноември 2017 (CET)Одговори[одговори]

Купа уреди

Здраво би сакал сите учесници на натпреварот за вулкани @BlueEagle1,M4r51n, C1600, P.Nedelkovski, Дамјан да извршат замена на зборот калдера во статиите кои ги пишуваат со зборот купа, во македонската геолошка терминологија не постои збор калдера. Благодарам !

--Инокентиј (разговор) 22:42, 5 декември 2017 (CET)Одговори[одговори]

ПФК Черно море Варна уреди

Поздрав! Сакам некоj да ми каже, как се смета, дека клубот бил шампион на Бугариjа 4 пати меѓу двете светски воjни, бидеjки осниван на 18. февруари 1945? Tormon245t (разговор) 14:18, 27 декември 2017 (CET)Одговори[одговори]

1000 статии што секоја Википедија мора да ги има уреди

Здраво, во текот на од 5 февруари до 4 март ќе се уредувачки натпревар со цел создавање и подобрување на статии на тема „1000 статии што секоја Википедија мора да ги има“. Според овој критериум, македонската Википедија се наоѓа на 37. место и целта на натпреварот е да го подигнеме квалитетот на нашата Википедија, создавајќи и подобрувајќи статии кои се оценети како неопходни од целокупната заедница. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 22:54, 31 јануари 2018 (CET)Одговори[одговори]

Почеток на регионалниот натпревар СИЕ Пролет 2018 уреди

Здраво, во текот од 21 март до 31 мај ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2018“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 22:14, 19 март 2018 (CET)Одговори[одговори]

Прва светска војна уреди

  Статијата Прва светска војна, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 23:57, 12 август 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Земете учество во натпреварот за средување на статии на нашата Википедија уреди

Здраво, еден месец со почеток од 1 септември ќе трае уредувачкиот натпревар „Временски периоди“, чија цел е да се средат илјадниците постоечки статии поврзани со години, векови, години во области и слично. За натпреварот се обезбедени и награди. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 21:00, 2 септември 2018 (CEST)Одговори[одговори]

Дупла статија уреди

Двајцата истовремено ја пишувате истата статија Капри. Поздрав --Инокентиј (разговор) 03:27, 4 декември 2018 (CET)Одговори[одговори]

Здраво Тиверполник. Бидејќи ти ја имаш објавено статијата за островот Капри пред мене се согласувам твоето уредување да биде тоа што ќе остане. Ти дозволувам да ја избришеш статијата која јас ја имам започнато. Извини за ова, не знаев дека ти си ја објавил пред мене. Поздрав --Uvtarex (разговор) 12:26, 4 декември 2018 (CET)Одговори[одговори]
Добро, и мислам дека треба да ја ставиш во евиденција бидејќи јас искрено не работев многу на неа само лупнав таму нешо бла бла и ставив Во изработка, планирајќи подоцна убаво да ја уредам. Меѓутоа бидејќи ти од старт добро ја имаш уредено тогаш продолжи така и стави си ја во евиденција. Инсистирам! ;) И да те потсетам да ја поврзеш со другите јазици. Инаку се согласувам со тебе дека нема овде "мое" и "твое", дека сме сите ист тим ;) Поздрав брат --Uvtarex (разговор) 01:13, 5 декември 2018 (CET)Одговори[одговори]

Тенерифе уреди

  Статијата Тенерифе, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 16:57, 7 февруари 2019 (CET)Одговори[одговори]

Клуж-Напока уреди

  Статијата Клуж-Напока, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 23:14, 14 февруари 2019 (CET)Одговори[одговори]

Регионален натпревар СИЕ Пролет 2019 уреди

Здраво, во периодот од 21 март до 20 април ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2019“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.

СИЕ Пролет 2019 уреди

Hello Тиверополник! You might be interested in creating several articles of Top 100 (and in particular in the english there are the following articles: en:Revolution on Granite, en:Hennadiy Udovenko, en:The Guide (film) , en:HC Spartak Kyiv, en:Constitution of Pylyp Orlyk, en:Yuri Kondratyuk, en:Politics of Ukraine, en:Milena Rudnytska, en:Executed Renaissance, en:Optymistychna Cave, en:Mykola Skrypnyk, en:Mykola Mikhnovsky, en:Anatoliy Hrytsenko, en:Green Ukraine or на русском есть следующие статьи: ru:Бердник, Олесь Павлович , ru:Удовенко, Геннадий Иосифович , ru:Конституция Филиппа Орлика, ru:Оптимистическая, ru:Шацкие озёра , ru:Тінь Сонця, ru:Рудницкая, Милена Ивановна, ru:Вороной, Юрий Юрьевич, ru:Поводырь (фильм, 2013), ru:Патон, Борис Евгеньевич, ru:Гриценко, Анатолий Степанович, ru:Горская, Алла Александровна, ru:Глузман, Семён Фишелевич, ru:Кухар, Екатерина Игоревна. But the spelling of the names and surnames for the titles of the articles is better translated from the Ukrainian Wikipedia, because there are some distortions in some cases) or maybe extended list of articles of Ukrainian subjects? --Yasnodark (разговор) 16:54, 2 април 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Да ги средиме статиите за државите во светот уреди

Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Држави во светот“ и да ги подобриме статиите за државите во светот во периодот од 1 до 31 јули, со кој сакаме да ги подобриме статиите за државите во светот на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија. --MediaWiki message delivery (разговор) 16:44, 29 јуни 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Community Insights Survey уреди

RMaung (WMF) 16:48, 6 септември 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Нов уредувачки натпревар уреди

Здраво, те повикувам да се приклучиш на натпреварот „Автомобили“ и да создадеме повеќе статии за автомобилските модели во периодот од 20 септември до 19 октомври, со кој сакаме да создадеме нови содржини за оваа тема на нашата Википедија. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.--MediaWiki message delivery (разговор) 22:35, 17 септември 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Reminder: Community Insights Survey уреди

RMaung (WMF) 17:14, 20 септември 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Reminder: Community Insights Survey уреди

RMaung (WMF) 21:52, 3 октомври 2019 (CEST)Одговори[одговори]

Обединета Ерменија уреди

  Статијата Обединета Ерменија, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 14:36, 21 ноември 2019 (CET)Одговори[одговори]

Казахстан уреди

  Статијата Казахстан, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 14:36, 21 ноември 2019 (CET)Одговори[одговори]

Средновековна Романија уреди

  Статијата Средновековна Романија, која Вие ја создадовте и проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 14:36, 21 ноември 2019 (CET)Одговори[одговори]

Ракомет уреди

Здраво, како што во Македонија е особено популарен ракометот, а темата на Википедија е доста слабо покриено, дојдовме до идеја да организираме уредувачки натпревар на тема „Ракомет“, со цел да ги подобриме постоечките статии, но и да создадеме нови. Натпреварот ќе се одржува цел декември. Има обезбедено награди за учество во натпреварот. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земи учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.--MediaWiki message delivery (разговор) 12:23, 30 ноември 2019 (CET)Одговори[одговори]

Воведен дел во пирински статии уреди

Здраво. Само сакав да спомнам дека воведниот дел во статиите за места во Пиринска Македонија е пожелно да имаат вовед како сега сменетиот во статијата „Клуч“. Да се спомне во кој традиционален крај се наоѓа и дека е во Пиринска Македонија, а денес во Благоевградската област, Бугарија. Во спротивно не се нагласува дека тој крај е дел од Македонија. Исто така, во табелата за етничка припадност би ставил „БИМ“ (како овде), во спротивно ризикуваме да ни се налути јавноста, бидејќи ќе подразбира дека се согласуваме со националната карактеризација без поговор. Поздрав --Б. Јанкулоски (разговор) 22:24, 5 февруари 2020 (CET)Одговори[одговори]

Покана за учество во иницијативата „Цели за одржлив развој“ уреди

Цели за одржлив развој претставува меѓународна иницијатива за збогатување на Википедија со содржини поврзани со Целите за одржлив развој (ЦОР). Преку поврзување на заедница од стотици доброволни уредници од една страна и стручњаци за ЦОР од друга страна, иницијативата се стреми кон зголемување на свеста за целите, зајакнување на целокупното движење за нив и поставување основи за позадлабочено содржинско покривање на темите поврзани со целите во иднина.

Во насока на поголема застапеност на темите поврзани со Целите за одржлив развој на македонски јазик, заедницата на Википедија на македонски јазик зема учество преку организирање уредувачка седмица во којашто ги повикува да се вклучат сите заинтересирани уредници и страни со стручни познавања на темата. Иницијативата временски се поклопува со Глобалната седмица на целите и е во времетраење од 19-26 септември 2020 година и со доделување на награди за најдобрите учесници. Dandarmkd (разговор) 15:09, 18 септември 2020 (CEST)Одговори[одговори]

Свети Климент Охридски уреди

  Статијата Свети Климент Охридски, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 11:01, 18 ноември 2020 (CET)Одговори[одговори]

Wikipedia Asian Month 2020 Postcard уреди

 

Dear Participants, Jury members and Organizers,

Congratulations!

It's Wikipedia Asian Month's honor to have you all participated in Wikipedia Asian Month 2020, the sixth Wikipedia Asian Month. Your achievements were fabulous, and all the articles you created make the world can know more about Asia in different languages! Here we, the Wikipedia Asian Month International team, would like to say thank you for your contribution also cheer for you that you are eligible for the postcard of Wikipedia Asian Month 2020. Please kindly fill the form, let the postcard can send to you asap! For tracking the progress of postcard delivery, please check this page.

Cheers!

Thank you and best regards,

Wikipedia Asian Month International Team, 2021.02

Албанија уреди

  Статијата Албанија, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 13:11, 1 март 2021 (CET)Одговори[одговори]

Земи учество во СИЕ Пролет 2021 уреди

Здраво, во периодот од 1 до 30 април ќе се одржува регионалниот уредувачки натпревар „СИЕ Пролет 2021“, во кој учествуваат заедници од цела Средна и Источна Европа, со цел создавање и подобрување на статии од сите тие заедници по однапред предложени списоци. Се разбира, дозволено е и пишување статии надвор од предложените списоци на заедниците. Обезбедени се награди за најдобрите тројца, како и за други категории. Прочитајте ја проектната страница за натпреварот и земете учество. Вклучи се и заедно да ја подобриме македонската Википедија.MediaWiki message delivery (разговор) 21:03, 3 април 2021 (CEST)Одговори[одговори]

Translation request уреди

Hello.

Can you translate and upload the article en:Baku railway station in Macedonian Wikipedia?

Yours sincerely, Menikure (разговор) 18:00, 15 октомври 2021 (CEST)Одговори[одговори]

Што сакаш? уреди

Што сакаш бе куре GorjanJ (разговор) 21:15, 6 ноември 2021 (CET)Одговори[одговори]

How we will see unregistered users уреди

Hi!

You get this message because you are an admin on a Wikimedia wiki.

When someone edits a Wikimedia wiki without being logged in today, we show their IP address. As you may already know, we will not be able to do this in the future. This is a decision by the Wikimedia Foundation Legal department, because norms and regulations for privacy online have changed.

Instead of the IP we will show a masked identity. You as an admin will still be able to access the IP. There will also be a new user right for those who need to see the full IPs of unregistered users to fight vandalism, harassment and spam without being admins. Patrollers will also see part of the IP even without this user right. We are also working on better tools to help.

If you have not seen it before, you can read more on Meta. If you want to make sure you don’t miss technical changes on the Wikimedia wikis, you can subscribe to the weekly technical newsletter.

We have two suggested ways this identity could work. We would appreciate your feedback on which way you think would work best for you and your wiki, now and in the future. You can let us know on the talk page. You can write in your language. The suggestions were posted in October and we will decide after 17 January.

Thank you. /Johan (WMF)

19:18, 4 јануари 2022 (CET)

Статијата за Гоце Делчев уреди

Здраво Тиверополник. Бидејќи немам пристап кон статијата за Делчев, ве молам во делот „Гоце Делчев како тема во уметноста“ да го додадете следниов запис:

Однапред ви благодарам. ГП (разговор) 01:04, 8 јануари 2022 (CET)Одговори[одговори]

Помош уреди

Здраво. Итно ми треба помош. Во Српската википедија пишуваат северномакедонски наместо македонски. Јас секако не го дозволив тоа, и ги заклучија статиити со промени. Им објаснив дека според Преспанскиот договор само името на државата се смени, а не и придавките и националноста. Те молам оди кај статијата 2bona на српската статија и види во „разговор“ и „историја на уредувања“. Администраторите одлучија да направат дискусија и ќе видат што ќе направат на нивната Википедија. Помогни :) Поздрав. Andrew012p (разговор) 20:50, 8 јануари 2022 (CET)Одговори[одговори]

Месечина уреди

  Статијата Месечина, која Вие ја проширивте, го доби статусот „избрана статија“. Ве повикувам да продолжите со уредувањето на квалитетни статии кои во иднина би можеле да се стекнат со овој статус.

Одлична работа!--Kiril Simeonovski (разговор) 12:56, 10 јануари 2022 (CET)Одговори[одговори]

Историја на Данска уреди

Здраво, Тиверополник. Вие сте изворниот писател на статијата [Историја на Данска]. Јас почнав дискусија таму, но добив одговор од друго лице, дека морам да Ви се обрнам со својата белешка. Ето ја:

Каде се доказите за Келти во Данска?

Во верзијата на статијата од 2022-08-24 се вели дека пред да дојдат Скандинавците, Данска била заселена од Келти. Кога је појавуваат најпрвите докази за етничка припадност на народите на Данска (Кимбри и Тевтонци) 113 пр.н.е., тие се веќе представници на германојазични народи. Железната доба во Данска се дели во периодите старо, односно праримско железно доба (500-100 пр.н.е.), римско железно доба (100-400 пр.н.е.) и германско железно доба (400-793 пр.н.е.). Друг назив за старото, одн. праримското железно доба е "келтска". Се вика така, бидејки орнаментиката на предмети најдени од тој период имаат келтски мотиви или се под келтска инспирација низ цела Северна Европа (Северна Германија, Низоземска, Данска, Јужни Шведска и Норвешка). Јасно е дека стилот води потекло од Халштатската култура во сегашна Австрија, која беспорно била келтска. Во скандинавската археологија односно историјографија не се споменува, дека Келтите биле заселени на север од Елба (јужната граница на Јуландскиот полуостров). Затоа сакам да бидат претставени докази за етничката припадност на жителите како Келти на територијата на Данска. Erikthau (разговор) 16:12, 24 август 2022 (CEST)[одговори]

@Erikthau Најдобро е да се побара мислење од првиот корисник кој ја напишал статијата за тоа од каде му се тие тврдења. Ehrlich91 (разговор) 12:21, 25 август 2022 (CEST) --[одговори]

Ве молам да ми одговорите, кога имате време. Доказите можат да бидат препратки на некои печатени извори.

Erikthau (разговор) 10:54, 5 декември 2022 (CET)Одговори[одговори]

Translation request уреди

Hello Тиверополник,

Can you create the article en:Laacher See, which is the third most powerful volcano in Europe after Campi Flegrei and Santorini, in Macedonian Wikipedia?

Kindest regards, Multituberculata (разговор) 11:23, 12 јуни 2023 (CEST)Одговори[одговори]

 

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 6 August 2023 (UTC)

#WPWPMK уреди

Здраво Тиверополник,

Добитник си на награда од предизвикот „Статии без илустрација“. За ваучерот што ти следува, ако не е проблем да ме побараш на мејл или на Фејсбук. Поздрав - Виолетова (разговор) 11:56, 28 септември 2023 (CEST)Одговори[одговори]

  - ѕвезда за неуморниот уредувач - Виолетова (разговор) 17:14, 28 септември 2023 (CEST)Одговори[одговори]

  1. Поетска читанка: Избор од македонската и светската поезија за деца, Просветно дело, Редакција „Детска радост“, Скопје, 2005, стр. 87.