Добре дојдовте!

Здраво, Kolega2357, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Тиверополник (разговор) 21:16, 3 октомври 2012 (CEST)Одговори

 Ок Готово

Заштита

уреди

Здраво. Твојата страница е повторно заштитена, како и што беше претходно. Поз--Никола Стоіаноски 12:56, 10 ноември 2012 (CET)Одговори

Има ли некоја посебна причина за заштита?--brest (разговор) 22:56, 10 ноември 2012 (CET)Одговори

Автопатролер

уреди

 Ок Готово Сега имате статус на автопатролер. -- Бојан имаш за кажување? 12:05, 14 април 2013 (CEST)Одговори

Kolega2357-Bot@mkwiki

уреди

Ќе ве замолам да го појасните Вашето барање, бидејќи не сум сигурен што всушност сакате да биде направено. -- Бојан имаш за кажување? 11:39, 16 април 2013 (CEST)Одговори

Мислам дека сега е во ред. -- Бојан имаш за кажување? 11:45, 16 април 2013 (CEST)Одговори

 Ок Готово -- Бојан имаш за кажување? 11:53, 16 април 2013 (CEST)Одговори

 Ок Готово--Тиверополник (разговор) 22:29, 19 април 2013 (CEST)Одговори


Уредувач

уреди

Мислам оти во моментот имаш статус Уредувач со самите ваши уредувања, а доколку сакаш да станеш Оценувач види Википедија:Барања за оценувачки статус. Поздрав--Тиверополник (разговор) 22:43, 19 април 2013 (CEST)Одговори

U redu je sve?--Никола Стоіаноски 11:10, 24 април 2013 (CEST)Одговори
Onda, ja cu te nominirati za „ocenuvac“. Mozes pogledati tvoja nominacija tu. Poz--Никола Стоіаноски 11:17, 24 април 2013 (CEST)Одговори
Kolega, prihvati nominaciju i odgovori te pitanja. U slucaju nominacija bude uspesna, imaces prava ocenjivaca.--Никола Стоіаноски 11:25, 24 април 2013 (CEST)Одговори
Imaces dugme cim glasanje uspesno zavrsi. Poz--Никола Стоіаноски 12:20, 24 април 2013 (CEST)Одговори
Nisam te pitao, razumes (pricati, citati i pisati) makedonski? Ako ne, ondak imaces problema jer neces znati koji je dobri (prihvatljivi) a koji je losi pridones. Ne vidim info o makedonskom na tvojoj korisnickoj stranici. Pozz--Никола Стоіаноски 12:28, 24 април 2013 (CEST)Одговори

Reverting

уреди

Hi. Why do you keep reverting? It's like sr:Википедија:Уређивачки рат (I think it's the right page). Maybe you should leave it and let other users take care of it. Or is it just vandalism? PiRSquared17 (разговор) 19:17, 27 април 2013 (CEST)Одговори

Maybe you could just leave the comment, but write a note under it explaining why you disagree? PiRSquared17 (разговор) 19:32, 27 април 2013 (CEST)Одговори
... PiRSquared17 (разговор) 19:55, 27 април 2013 (CEST)Одговори
The edit war seems to have stopped for now. PiRSquared17 (разговор) 19:34, 27 април 2013 (CEST)Одговори

Komentare

уреди

Kolega, kako je? Covek ima pravo na komentare, i nije glasao i nece glasati jer je novi i anonimus. Njegove komentare nece uticati tvoje kandidature za sada jer svi najaktivniji korisnici su dali pozitivno misljenje o tebi. Uzivaj...--Никола Стоіаноски 11:18, 28 април 2013 (CEST)Одговори

Editor

уреди

Верувај дека не ми е јасно зошто. До каде стигна со твоите права на мк.википедија... Пробај да прегледаш дргуа статија--Тиверополник (разговор) 15:45, 6 мај 2013 (CEST)Одговори

Проверка

уреди

Овој пропуст е недозволив. Незнам како си можел да одобриш вакво уредување, или само кликаш одобри на „сиќиме“. Следниот пат повнимателно.--Р ашо  20:56, 8 мај 2013 (CEST)Одговори

Патролер

уреди

Сакаш повторно да отворам гласање за патролер?--Никола Стоіаноски 11:26, 11 мај 2013 (CEST)Одговори

Ја отворив кандидатурата, погледни тука. Прифати ја и одговори на прашањата, пожелно на македонски. Поз--Никола Стоіаноски 12:21, 11 мај 2013 (CEST)Одговори

Брзо бришење

уреди

Оваа скрипта е во категоријата со статии за брзо бришење. Среди го за да не стои скриптата во категоријата. Позз--Никола Стоіаноски 23:57, 30 мај 2013 (CEST)Одговори

Аха, тогаш тоа е во ред. Ќе ја избришам сега. Поз--Никола Стоіаноски 00:12, 31 мај 2013 (CEST)Одговори

nov korisnik

уреди
Фала на пораката, се надевам дека ќе успееме да преведеме што повеќе статии на Македонски јазик :)

ThedragonMKD (разговор) 13:29, 10 јуни 2013 (CEST)Одговори

Корисник:M4r51n/Gadget-БрзоБришење.js

уреди

Здраво. Пробав да го преведам „gadge-тот“ и ми останаа уште неколку параграфи кои не можам да ги преведам. Поздрав! --M4r51n (разговор) 13:30, 18 јули 2013 (CEST)Одговори

Бришење од историја

уреди

Треба прво да се провери дали такво бришење од историја е возможно без посебно гласање и други критериуми. --Б. Јанкулоски (разговор) 01:21, 4 октомври 2013 (CEST)Одговори

Тоа е во историја, не на страница. Затоа ова може да стои како доказ. Ако он прети, може он да одговара, а зошто да се брише тој доказ? --Б. Јанкулоски (разговор) 02:10, 4 октомври 2013 (CEST)Одговори

Златна тегла ајвар за Вас!

уреди
  <3 Infernal teo (разговор) 17:20, 22 ноември 2019 (CET)Одговори