Qxz-ad4.png
Qxz-ad6.gif

Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 10 години, 11 месеци и 26 дена.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
sh-2 Корисник средње говори српскохрватски.
Korisnik osrednje govori hrvatskosrpski.


cs-1 Tento uživatel má základní znalosti češtiny.
Broom icon.svg Овој корисник е член во
Екипата за надзор врз мали викија.
Flag of North Macedonia.svg Овој корисник живее во Македонија.
ПреводОвој корисник врши превод на текстови од англиски на македонски јазик.

Контакт:

Врски: