Корисникот е од Украина.
Википедија:Вавилон
uk Українська мова для цього користувача є рідною.
ru-4 Этот участник владеет русским языком почти как родным.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
mk-1Корисникот почетнички зборува македонски.
Корисникот е против агресивниот империјализам, комунизмот и ксенофобијата.


ое Овој корисник ги слуша Океан Ельзи.