Википедија:Вавилон
Wikidata-logo.svgОвој корисник има страница на Википодатоците.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
è ѝКорисникот се залага за задолжителна и бескомпромисна употреба на надредниот знак.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
ru-3 Этот участник свободно владеет русским языком.
sr-4Овај корисник течно говори српски језик.
hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
sh-4 Корисник течно говори српскохрватски.
Korisnik tečno govori hrvatskosrpski.
bs-4 Ovaj korisnik tečno govori bosanski jezik.
la-3 Hic usor callidissima latinitate contribuere potest.
cu-2 Сь польѕевател҄ь глаголѥтъ словѣньскы трьпимо.
zh-1 該用戶能以基本中文進行交流。
该用户能以基本中文进行交流。
ВикиПроект Рецензија Овој корисник е член на ВикиПроектот Рецензија.


Office-calendar.svg Овој корисник е член на ВикиПроектот На денешен ден.
restored Sutton Hoo helmet after excavation Овој корисник е член на ВикиПроектот Археомак 2.0

Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.

Добре дојдовте на мојата профилна страница!

Награди и одликувањаУреди

  Награди и одликувања

Големина на Википедија
на македонски јазик
Статии: 128.300
Вкупно страници: 521.408
Просечно преработки: &100000000000009130000009,13
Администратори: 12
Вкупно корисници: 101.842
Се однесува на 26 мај 2022 г.
Лична остава