Разговор со корисник:Kiril Simeonovski/Архива 19

Последен коментар: пред 11 година од Kiril Simeonovski на темата Ревизија на избрани

Наградени сте! уреди

  Награда за активизам
Поздрав до најредовниот член на вики-средбите и најактивниот предавач за вики-светот! Ентузијазам вреден за почит! Brainmachine (разговор) 00:48, 1 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Инфокутија Избори уреди

здраво Кирил, како си? Погледни го те млам Шаблон:Инфокутија Избори, неможам да ја откријам грешката. Поздрав--Тиверополник (разговор) 14:40, 4 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Благодарам многу за помошта. Поздрав--Тиверополник (разговор) 12:39, 5 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Здраво уреди

Би те замолил за малку информации околу начинот на наведување литература / референции. Поздрав. Carl Sagan (разговор) 20:50, 6 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Избрани уреди

Благодарам на пораките. Последните недели пишував за Историјата на Руската Федерација, и таа е готова за да оди на главна. Овој месец не ја предлагам, за да не имаме две статии поврзани со Русија за толку краток период, па затоа имај во предвид, бидејќи повеќе ти ги следиш овие работи, дека во случај да нема некоја идеална во следните месеци, оваа би можело слободно да ја предложиш. Поздрав--Тиверополник (разговор) 23:42, 13 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Наградени сте! уреди

  Награда за наведување
Фала за помошта, убаво е кога некој ќе те наведе на правиот пат. :) Иван Кичуков 02:49, 14 ноември 2011 (CET)

П’пли уреди

Здраво Кирил. По иницијатива на мој сосед започнавме со пишување на стаати за македонските села во Егејскиот дел на Македонија и во план имаме да ги пренесеме на македонската Википедија сите 10 монографии за селата во овој регион, а кои се издадени во РМ. Во некој од следниве денови ќе ја досредам статијата за селото П’пли и ќе ги напишам наводите, односно секој за страната и книгата од каде што е превземен, па потоа ќе можеме да ја кандидираме за избрана статија. Јас како што ти спомнав пред подолго време започнав со пишување на новии статии, поточно од областа на астрономијата, но поради лични обврски немав можност да ги досредам. Се надевам дека по завршувањето на статиите за селата ќе ги досредам и веќе започнатите материјали. Поздрав Kekev (разговор) 19:35, 18 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Хамбург уреди

Најпрвин, фала за номинирањето за избрана статија, но јас сакав најпрвин да ги завршам статиите, кои се поврзани со Хамбург, на пр. окрузите, квартовите, фалат одредени шаблони и други работи, но добро, со тек на време, јас ќе ги создавам статиите. Малку ќе ме забрзаш во вршењето на овие активности, но сепак, благодарам, ова ќе ми уште едно признание за мојата работа. Поздрав Ehrlich91 (разговор) 23:03, 18 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Добро тогаш. Таман, ќе имам време да ги завршам на тој начин статиите кои се поврзани со Хамбург, а кои се приближно релативно многу на број. Ehrlich91 (разговор) 23:45, 18 ноември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Сакам да прашам уреди

Сакам да те прашам кога ќе ми биде проверена и одобрена новата верзија за темата Тим Кејхил што ја пишував.(Carshalton (разговор) 22:31, 3 декември 2011 (CET))Одговори[одговори]

Избрана статија уреди

На жал да, слабо се работи на тоа. Јас ќе ги средев ако видов, ама изминативе денови правев грбови и знамиња на Комонс па таму бев нешто повеќе зафатен. Во иднина ја имаш и мојата помош. Позз--Никола Стоіаноски 22:09, 6 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Ми треба помош уреди

Здраво,

сакам да ве замолам да ми помогнете околу подобрувањето на страницата Невронски мрежи, односно да ми објасните во кој смисол треба да се подобри истата за да биде прифатена. Многу ми е важно да биде прифатена што побргу.

Благодарам и поздрав, Sandri4ka88 (разговор) 13:34, 11 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Одобрување корекции во статии уреди

Забележав дека има статии кои со месеци чекаат одобрување на вметнатите корекции (пр. Здравствена психологија, Петранка Костадинова итн.). Ilija (разговор) 10:04, 19 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Седмична работа уреди

Се согласувам. Подготвен сум за тоа, но треба и сите останати да го спроведуваат ветеното. Покрај ова имам и некои други идеи, но за тоа ќе треба да разговараме посебно. Патем, едно д :) --Б. Јанкулоски (разговор) 12:49, 20 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Награда уреди

Хах, фала за наградата :). Да јас одлучив малку да го „паузирам“ уредувањето на нови страници за Македонската Википедија со тоа што би посветил внимание на квалитетот на статиите што мислам дека дури може и да е од поголемо значење отколку квантитетот на истите. Поздрав --Васил Ч. (разговор) 14:02, 20 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Седмична работа уреди

Здраво Кирил, како си? Сакам да те известам дека во иднина како што стојат работите кај мене, очигледно нема да можам со исто темпо да придонесувам на нашата вики :((( што навистина ми е жал, па затоа по се изгледа нема да учествувам во проектот. Поздрав--Тиверополник (разговор) 19:21, 20 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Благодарност уреди

Благодарам многу за наградите и чест ми е да допринесувам за збогатувањето на овој проект. (Carshalton (разговор) 17:32, 22 декември 2011 (CET))Одговори[одговори]

Седмична работа уреди

Ми се допаѓа планот за задничка активност, меѓутоа во овој период имам обврски, нема да можам да учествувам, благодарам за поканата... поздрав--Јоханес Климакус (разговор) 18:11, 22 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Седмична работа уреди

Здраво Кирил. Добра идеја, стварно ми се свиѓа. И да ти се заблагодарам за Supportот за „Rehab“, навистина ми значи и сакам статијата да биде промовирана во избрана. Иначе ти кажувам да сметај на мене, главно би пишувал за музика... Ријана, Бијонсе итн. Поздрав =)! Tомица1111 (разговор) 22:49, 22 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Потребни статии уреди

Здраво Кирил. Сакам да кажам нешто за потребните статии. Имено, сум видел на доста викпедии дека потребните статии се наведени во шаблонот кој се појавува на скорешни промени (тој најгоре). Под категоријата „Збратимени проекти“ можеме да ставиме категорија „Потребни статии“ (со врска до целосен список) и по него да се наредат најмалку 10 статии кои треба да се направат за тековната седмица. Позз--Никола Стоіаноски 12:44, 26 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Маче за Вас! уреди

 

Еве едно маче како благодарност за поддршката и за наградите :)


BlueEagle1 (разговор) 13:00, 27 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

Корекции во статии уреди

Здраво Кирил,

Во две статии направив некои корекции и веќе со месеци стојат непрегледани.

Петранка Костадинова и

Здравствена психологија.

Што е проблемот?

==Брзо бришење на Козјак50 уреди

 

Поставена е ознака на Козјак50 со која се бара да биде избришана од Википедија по брза постапка. Тоа е направено заради следнава причина:

неенциклопедиска содржина

Под критериумите за брзо бришење, статиите кои не ги исполнуваат основните стандарди на Википедија можат да бидат избришани во секое време. Ако можете да покажете зошто е статијата или содржината соодветна, можете да го предизвикате бришењето. За да го направите тоа, додадете {{ејпочекај}} на врвот на страницата и оставете објаснување на страницата за разговор на содржината во кое ја прикажувате Вашата позиција. Ве молиме самите да не ја отстранувате ознаката за бришење, но не се двоумете да додадете информации кои ќе ја подобрат важноста на темата и ќе овозможат содржината да е исправна во однос на нашите стандарди. Доколку имате било какви прашања, консултирајте се со Википедија:Прашања за да утврдите каде да го поставите. Благодарам за Вашето разбирање, --Vlado.jovanovski (разговор) 20:18, 29 декември 2011 (CET)Одговори[одговори]

 ==

Почитуван Г-дин Кирил

Листајќи по Википедија не најдов статија за Козјак50, па решив да објавам статијата за најстариот фото кино клуб во Македонија и еден од првите во Југославија. Клубот има богата 60 годишна историја, а неговите членови се писатели на фотографската култура во нашата земја и пошироко. Доприносите на ФКК Козјак50 за афирмација на Македонската фотографија на светско ниво се општо познати. Навистина ми е јасно дека сам нема да успеам да објавам статија која ги задоволува стандардите на Википедија, па љубезно би ве замолил за ваша помош. Статијата не мора да биде објавена од моја страна, може и вие да ја објавите, а јас ќе ви излезам во пресрет на сите ваши барања.

Однапред ви благодарам Владимир Јовановски

Новак Ѓоковиќ/Novak Djokovic уреди

Molim vas da u cilju informisanosti i kvaliteta proverite i odobrite stranicu Новак Ѓоковиќ posto je poslednja provera od 15 septembra a na cekanju 7 promena, takodje molim sve administratore na Makedonskoj Vikipediji da se ukljuce u taj proces. Pozdrav iz Srbije za Makedonce i Makedoniju. Hvala. Blagodaram.

Благодарност уреди

Ти благодарам Кирил за наградата, таа е дополнителен поттик за уште поголема активност. Поздрав, Антонио Брсјачки.

Преместување уреди

Не знам зошто ти е чудно, но во германскиот јазик, а тоа стои и во правописот на македонскиот јазик како посебен член, дека секоја двојна согласка или самосогласка се предава со една наша согласка или самогласка, така да не гледам никаков проблем во ова. Како голем заљубеник во германскиот јазик можам слободно да потврдам дека ова во потполност секогаш се предава вака. Плус, можеш да провериш и на украинската или на руската википедија, како референтни кирилични википедии дека и таму се предава со една самогласка или согласка, секој таков збор, па така и со случајот на места кои започнуваат со See-. Поздрав, Ehrlich91 (разговор) 22:34, 12 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Очигледно моја грешка во врска со руската википедија, бидејќи скоро секогаш исто транскрибираме, па сум се помешал. Но, сигурен сум за ова со правописот, воедно пред малку проверив, баш последниот член за германскиот јазик пишува јасно дека секоја двојна самогласка и согласка се транскрибира со една наша согласка/самогласка. Воедно, даден е и пример, кој најдобро ја опишува конфузијата, која настана: Seemannsheim > Земансхајм. Слободно провери. Поздрав Ehrlich91 (разговор) 17:57, 13 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]

здраво уреди

Здраво како да го сменам насловот на стијата,малку го згресив пишува ,Познати кодекси кај компјутерите етика,а треба познати кодекси кај компјутерската етика.позз

Благодарност уреди

Уште еднаш фала за наградата :-), само ми беше во план поголем пристап кон ракометните случувања со цел дека нели моментално е европското првенство, па луѓето би сакале да видат не само најнови резултати туку и малку да „чепнат“ во историјата на европските првенства во ракомет. Ги направив тие статии, уште работам и уште работам на нив. Ако не си приметил има запоставени резелутати како пто беше случајот за Светско првенство во ракомет за мажи 2009. Позз и се нај! --Васил Ч. (разговор) 22:47, 22 јануари 2012 (CET)Одговори[одговори]


Здраво уреди

Во статијата "Познати кодекси кај компјутерската етика" направив промени,ама веќе неколку дена не се проверени,па ќе ве замолев да ги проверите :)))) позз

 Ок Промените се одобрени.--Kiril Simeonovski (разговор) 15:07, 1 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Олимписки игри уреди

Секако дека сум заинтересиран само ако можеш да ми кажеш кои одредени статии и шаблони се потребни за уредување :) позз! --Васил Ч. (разговор) 21:21, 5 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Скендер бег уреди

Не немам... Пиши нешто па ќе смениме друг пат... поздрав....--Јоханес Климакус (разговор) 17:04, 7 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Предлог за избрани статии уреди

Гледам дека во периодов нема баш нови избрани статии, па сакав да дадам предлог за две статии: Хановер, која потполно ја создадов и напишав, па мислам дека во голема мерка ги задоволува критериумите за избрана статија и Есен (Германија), која само ја проширив, викифицирав, додадов категории, шаблони, слики и ги поправив граматичките грешки. Погледни ги статиите, па кажи ми што мислиш. Сакав директно да ги предложам, ама вака подобро прво некој друг да ги види, подобро е второ мислење. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 19:46, 8 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Добро, тогаш ќе ги предложам. Инаку може да ги доработам во текот на неделава или пак додека не станат избрани статии. Инаку, гледам си завршил за климата, но можам да ги проширам со делови од германската Википедија, без проблем го разбирам германскиот јазик. Сепак, сега ќе ја предложам само Хановер, која ја создадов јас самиот, а и не е потребно во краток период, да има две статии поврзани со иста тема. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 21:46, 8 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

ССЧ уреди

Здраво Кирил. Браво за статијата за чаршијата. Одлична е. Мислам дека се потребни повеќе илустрации. Ајде ако сакаш провери со сигурност и за оваа џамија. Се наоѓа на периферијата на чаршијата (значи е дел од неа), па мислам дека треба да се стави во статијата. Јас ја знам оваа, се наоѓа позади полициската станица Бит пазар. --Р ашо  20:06, 10 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Уф, далеку е некако. Незнам, ама ако границите на чаршијата се до таму, тогаш би требало. Е сега незнам до кај се границите од спроти Бит Пазар? Гледам дека си ставил и за саат кулата, што значи дека треба са се додадат и некои објекти како: Малата католичка црквичка кај УКИМ, Јилан Капан Џамија (Џејлан Чауш) - на местото на Судска палата Скопје (рушена, но значајна), Паша Јигит Беј (Араста) Џамија у самата чаршија, и едно теќе (доста значакно) кое било рушено за да се изгради КГФ (УКИМ). ајде ќе побарам уште некои, па ќе ти пишам.--Р ашо  12:00, 11 февруари 2012 (CET) Р.Ѕ. Бидејќи и калето е дел, треба да се напише и за трите цркви што се откриени и за манастирот на местото од Бит ПазарОдговори[одговори]


Здраво уреди

Дали ќе може да ги проверите промените на статијата "Компјутерска етика",позз

Забележувам дека промените веќе се одобрени. Позз.--Kiril Simeonovski (разговор) 22:53, 13 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Здраво уреди

Целата статија за хумористичниот тим АСМ е преуредена. http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%A1%D0%9C

Дали е во ред за да може да се објави и да остане на Википедија?

Поздрав!

Сега изгледа дека е подобро, па се согласувам статијата да остане.--Kiril Simeonovski (разговор) 13:34, 15 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

de:Karoslav Karovic уреди

Hello Kiril, have you ever heard about this musician? I have put a deletion request into the article, as I cant't find any traces of him on google, and I have never heard that name, although I know some Yugoslav music of the 1960s and 1970s. There is no article about him on Macedonian Wikipedia, and it semms impossible to find information about records by him; so I suspect the article is a fake. Thank you, greetings, Aspiriniks (разговор) 20:36, 19 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Hello. I haven't heard about this person before and it is impossible to me to find more information about him searching on Macedonian. Best regards.--Kiril Simeonovski (разговор) 22:01, 19 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]
Thank you very much, so I think it really is a fake, which was not detected for 1½ years. -- Aspiriniks (разговор) 10:46, 20 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

ОГРОМНО ИЗВИНУВАЊЕ! уреди

Дури сега ги видов твоите пораки. Стварно извини. Неактивен сум подолго отколку што сум мислел - за жал. И мислев дека барем пратам што се случува и дека ја проверувам корисничката сметка ама излезе дека сум се заборавил два месеци. Ми доаѓа да се убијам... :( Не бев во Македонија цел јануари и кога дојдов почнав со школо - сеа веќе последна година и одма со обрврски за матура и сл. И скроз сум се изгубил.

Секако дека сакам да се вклучам што повеќе. И со тоа што си ми пишал за седмична работа, за што немам поим што е, а и со книжевните дела, зависно што ти е точно идејата. Ако стварно сметаш дека можам да се вклучам повторно со полна пареа. Тогаш одлично. Ако можеш само да ми кажеш како стоиме со работите. Што има ново на кратко. Иако сеа ќе пребарам и по селската чешма и скорешните промени и се. Сакам стварно да се вклучам поактивно, многу поактивно. И на вики-средби да доаѓам и сл. СЕ! Сега се уклучив затоа што сакав да направам нова сметка и да почнам се одново, бидејќи оваа има некое име кое не го разбирам ни јас самиот :) Извини уште еднаш. ОГРОМНО ИЗВИНИ! Стварно сакам да се вратам и се радувам што некој ме барал а јас не сум бил тука... Поздрав --Макс(разговор) 12:46, 25 февруари 2012 (CET)Одговори[одговори]

Покана за Вики средба уреди

На 2 март 2012 година (петок), со почеток во 20.00 часот, во кафулето EveryDay во Скопје, ќе се одржи Вики средба на која уредувачите на википедија на македонски јазик и нејзините корисници ќе имаат прилика да се дружат и разговараат за теми од заеднички интерес. Се радуваме што во изминатиот период уредувавте на википедија и со задоволство ве покануваме на средбата. Повеќе информации за средбата може да најдете тука, односно за локацијата на кафулето - http://g.co/maps/qq7q5. Поздрав. Brest-bot (разговор) 18:00, 1 март 2012 (CET)Одговори[одговори]

Здраво уреди

Сакав да ве прашам што им недостига на статиите "Безбедно кодирање" и "Очекување од приватноста",дека пишува кај нив дека треба да се помогне за квалитетот на овие статии,и дека треба внатрешни врски,па дека јас ги правев,за финки проектот,сакам да знам дали се ок ? и што се мисли на внатрешни врски?позз

Јас ставив внатрешни врски кон "Безбедно кодирање" и "Очекување од приватноста",ај видете дали е ок?зашто сеуште седи тоа дека недостасуваат внатрепни врски,па сега го средив,и дали може да ги одобрите промените на статиите погоре,за да не писува дека нешто им недостасува :))) поубаво ќе изгледаат без тоа:)))) голем позз

Здраво Кирил пак јас :))) уреди

Вака значи,за таа статијата "Софтвер за заштита на приватноста" пишување дека треба уште да се работи на неа,и јас ја средував,па да видиш дали сега е добра,за да не стои тоа насловчето дека не е квалитетна :))? и кај статиите "Спречување напад на сервиси" и "Безбедно кодирање" ставав внатрешни врски па да ги одобриш промените.Се надевам дека сека ќе е ок :))))

Здраво Кирил уреди

Вака значи,за таа статијата "Софтвер за заштита на приватноста" ја средив ,ја ставив во трето лице и додадов уште еден поднаслов,тоа дека статијата не е доволно квалитетна уште стои,и кај статијата "Безбедно кодирање",уште не се одобрени промени,позз

Список на аеродроми во Полска уреди

Hi. Just wondering what was your reasoning when you renamed article "Листа на аеродроми во Полска" to Список на аеродроми во Полска. All similar lists on Macedonian wikipedia start with "Листа" - you can see this in Категорија:Листи на аеродроми. Also the template {Европа по тема|Листа на аеродроми во} links to articles named "Листа". Why this inconsequence here? --Igor alexandrov (разговор) 01:13, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Both words have the same meaning, but "листа" is a Latin word, while "список" a word with Slavic roots. Since Macedonian is a Slavic language it's always better to use words that are familiar with the origin of the language. We even decided informally to rename all the lists and we did it with a significant proportion (e.g. category named Категорија:Списоци exists, but Категорија:Листи not). Now it's up to the user to decide what to use, and we of course support the second one to be better and redirect the articles for that purpose. Best regards.--Kiril Simeonovski (разговор) 01:27, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Shouldn't you then rename all of the articles in the mentioned category, because what we have now is one orphan named "Spisok" in a category with nothing else but "Lists"? I started the article simply by clicking on the red link in the "Листа на аеродроми" template. Each future entry on every individual country's airlines will most probably start its existence with the same click. Fixing the links in the template would therefore also be a good idea. All the best. --Igor alexandrov (разговор) 02:10, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]
I will gladly rename all of them if I have more time. Both words are correct and are almost evenly used in different occasions, though the second one is etymologically better. Best.--Kiril Simeonovski (разговор) 16:06, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]

ВП:ОД#Секојдневни задачи уреди

Ова овде е целосен алгоритам за секојдневната рутинска работа поврзана со одржувањето, со упатства како да се постапи во секоја ситуација и кои шаблони да се искористат. Ова е направено за било кој корисник да знае како да се вклучи во работата, а инаку, ќе направам и едноставна (light) верзија за администратори/искусни корисници само со врските и со шаблоните за да биде попрегледно и поедноставно.

Следно: второто заглавје - неделни задачи. Овде прва работа ќе биде редовниот маратон за средување на статиите со {{внимание}}, како и некои други обврски. Во долгорочни задачи, на пример, ќе биде доделувањето на вики-награди. Пиши ми што мислиш.

Инаку, ова е тој нацртот што не ми е довршен, како модел за порталот и општо, за работата. Поздрав, Brainmachine (разговор) 20:00, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Мене ми се допаѓа и мислам дека е добра основа за да се започне со работа. Откако ќе се создаде страницата со инфомации во врска со Викимаратонот или Викичасот, за истото ќе објавиме и на селската чешма неколку дена преттоа.--Kiril Simeonovski (разговор) 23:16, 27 март 2012 (CEST)Одговори[одговори]

ВикиПроект Одржување (ВП:ОД) уреди

 

(ова е известување за сите администратори и поактивни корисници)

Здраво! Јас ја собрав работата која што треба рутински да се врши за одржување на Википедија и ја поделив во 1)секојдневни, 2)неделни и 3)долгорочни задачи. На ВП:ОД има детален алгоритам којшто секој може да го следи ако сака да се приклучи во работата. Целта ми беше да воведам систематски начин на одржување кој ќе ни помогне правилно да ја фокусираме работата. Овде има врски до страници кои помагаат во одржувањето, плус некои корисни шаблони.

Исто така, за поискусните корисници, го создадов овој многу корисен шаблон: {{Вики-Одржување}} кој ги има собрано сите задачи, врски и шаблони на кратко. Тој шаблон можеш да го ставиш на твојата корисничка страница или некаде во корисничкиот простор за редовно да имаш пристап до овие задачи (види ја документацијата на шаблонот за параметрите).

Поздрав, и се надевам дека ова ќе ни користи и дека ќе ја олесни работата. --Brainmachine (разговор) 16:12, 1 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Re: уреди

Hello! many thanks for your welcome, greets.----X4v13r3 (разговор) 02:10, 7 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Ревизија на избрани уреди

Здраво Кирил. Ревизијата на избрани статии од 2005 е готова, а од 2006 се во гласање. Сите статии се катастрофа, освен по една во двете години. Површни ги разгледав од 2007 и морам да кажам дека ситуацијата е катастрофална. Треба да се исчисти сè. Јас ќе поднесувам за ревизија па ако можеш види дали би пропуштал нешто. Поз--Никола Стоіаноски 22:34, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Ми текнува дека едно време работевме на ова и доста статии беа ревидирани. Пред некој месец извршив краток преглед и предложив уште една статија за ревизија, чијшто статус беше одземен. Позз.--Kiril Simeonovski (разговор) 22:43, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Моментално имам предложено 11 статии, а има уште многу.--Никола Стоіаноски 22:47, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Ги вратив двете статии кои беа ревидирани пред два месеца, а некој ги избришал од списокот. Нека стојат уште малку, па подоцна ќе ги архивираме за 2012 година. Позз.--Kiril Simeonovski (разговор) 23:36, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Јас ги тргнав бидејќи веќе се архивирани. Позз --Никола Стоіаноски 23:54, 20 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Здравейте! Извинете че, че ви се бъркам, но статията за Яне Сандански, която е избрана статия, също е в много лошо състояние. Поздрав! Jingiby (разговор) 11:16, 21 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]

Не ти разбрав нај нај.--Никола Стоіаноски 11:24, 21 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Ако семтате дека статијата е во лоша состојба, тогаш слободно предложете ја за ревизија.--Kiril Simeonovski (разговор) 13:39, 21 април 2012 (CEST)Одговори[одговори]
Назад на корисничката страница на „Kiril Simeonovski/Архива 19“.