Разговор со корисник:Kiril Simeonovski/Архива 18

Последен коментар: пред 12 години од Виолетова на темата Фала за наградата

What are The Rescuers and Dumbo in Macedonian? уреди

These articles: The Rescuers and Dumbo, are not titled in Macedonian. Is this a mistake? 64.134.159.3 (разговор) 03:28, 9 септември 2011 (CEST)Одговори

HotCat уреди

како можам да ја користам оваа јава скрипта? позз --Васил Ч. (разговор) 16:51, 10 септември 2011 (CEST)Одговори

Неуспешно барање за одземање на администраторски статус уреди

Бидејќи дискусија со уредувачите (в тоа число и администраторите) реално не се одржа, немаше никаква реакција кон кршењето на правилата, а веќе исцрпих сите можности на локалната Википедија, треба да побарам помош од надворешен медијатор и/или да се обратам кон арбитражната комисија на Фондацијата за мешање поради грубото нарошуване на правилата на Википедија и активностите на адмнистраторите спрема него. Сите засегнати страни (сите кои гласале и искажале мислење) ќе бидат дополнително известени за да можат вклучат во дискусијата на страницата на арбитражата и да се искажат во своја одбрана. --Стан (разговор) 01:34, 14 септември 2011 (CEST)Одговори

EuroBasket уреди

Many congratulations from Italy! I can't believe what your team did! I wouldn't have bet on them neither 1 cent before the start of the tournament. McCaleb is just not a human :D I hope to see you soon on Totallympics to discuss about this incredible team and share your point of view with other fans.

Thank you! See you there :) MacedoniainSemifinal (разговор) 22:39, 14 септември 2011 (CEST)Одговори

Thanks. I also hope so and wish all the best for the national team of Italy. Best.--Kiril Simeonovski (разговор) 00:34, 15 септември 2011 (CEST)Одговори

Македонска енциклопедија уреди

Дали би било ОК да уредувам статии што ги има во Македонската енциклопедија? те прашувам затоа што самата енциклопедија е сметана за помалку контроверзна, па сега незнам дали би било пожелно или не? Иначе ја симнав од интернет еве линк доколку си заинтересиран Позз--Васил Ч. (разговор) 20:03, 26 септември 2011 (CEST)Одговори

Едно прашање уреди

Кај статијата Манчестер Јунајтед подоле кај фудбалерите не дава знаме на Сенегал можеш да ми помогнеш како да го средам тоа зошто вака не изгледа убаво.Поз(Carshalton (разговор) 11:42, 27 септември 2011 (CEST))Одговори

Космос уреди

И едно мало потсетување. - [1] . --FlavrSavr (разговор) 18:29, 30 септември 2011 (CEST)Одговори

Извини, по грешка... мислев на овие заклучоци - [2]. Како и да е, немам ништо против самите статии, само тајмингот не ми е во ред. А инаку принципиелно сметам дека е добро за било какво додавање или бришење на статии со бот да се консултира заедницата. Нема врска, некако 100 статии ми дојдоа многу и се шокирав кога видов дека јубилејот може да се достигне и денес и да не начека неподготвени. Ама после кога размислив, си реков, па ништо страшно. :) Нејсе, утре ќе поработам на логото, соопштението за јавност и сите други работи... Па имаме и да славиме, нели :) --FlavrSavr (разговор) 01:15, 1 октомври 2011 (CEST)Одговори

Честитки уреди

Честитки за 50.000 статии. Да, не е лоша идејата за воведување јубилејна статија. Ајде сега одиме на 100 000 статии :-) Позз--Никола Стоіаноски 13:38, 2 октомври 2011 (CEST)Одговори

Ај да пробам некое лого да направам.--Никола Стоіаноски 13:50, 2 октомври 2011 (CEST)Одговори

Честитки уреди

Срдечни честитки за успехот! Да ни се множат! Дали имаме поставено барање на англиската за да фигурираме кај нив на главна во интервики лево? Еден од главните услови, колку што се сеќавам, беше 50.000 статии (и содржајност која, се надевам, ја имаме постигнато). --Б. Јанкулоски (разговор) 13:55, 2 октомври 2011 (CEST)Одговори

Не би знаел дали треба да почекаме или не. Според мене предолго сме отсутни од тоа списоче, на очиглед на стотици милиони луѓе секој ден. Стапката на пораст се должи на друго. Не верувам дека нашето поставување би демотивирало некого. Можеби и грешам, но не знам кој е одлучниот фактор. И така на англиската ќе им треба некое време да утврдат со сите нивни квалитативно-квантитативни мерења. --Б. Јанкулоски (разговор) 14:32, 2 октомври 2011 (CEST)Одговори

Здраво! уреди

Бидејќи сум нова во ова, имам некои проблеми и не можам да се снајдам во статиите за помош. Она што конкретно ме интересира е како да се постави превод на веќе постоечка статија. Колку што можев да разберам, треба првин да се постави барање за превод на одредена статија, но ни тоа не ми е баш јасно како функционира. Се надевам можете да ми помогнете. (Andonovska (разговор) 22:16, 3 октомври 2011 (CEST))Одговори

Благодарам... поздрав--Єдєң Мақєдөңєц... (разговор) 07:31, 5 октомври 2011 (CEST)Одговори

Здраво Кирил ! уреди

Еј се разбира дека помогнав. Ете го дадов својот глас, искрено мие многу глуп законот, некако Италија како да се враќа во фашизмот. Инаку стварно е интересна идејава. Секогаш подржување. Инаку знам дека требаше да помогнам во креирањето 50.000 статии тука, но за жал не успеав. Номирањето на „Rehab“ за избрана статија на англиската википедија (што знаеш колку е тешко да се случи, ако се случи тоа мислам дека ќе бидам првиот Македонец што направил такво нешто), потоа факултетот, годинава почнав на економски факултет во Скопје државен, и некако е тешко како секој почеток. Но, никогаш не сум ве заборавил вас или оваа Википедија и ќе пробам да се вратам со некоја добра статија. Поздрав и се најдобро =) ! Tомица1111 (разговор) 22:16, 5 октомври 2011 (CEST)Одговори

Арбитража уреди

Вие сте вклучени во барање за арбитража. Ве молиме го разгледате барањето на en:Wikipedia:Arbitration/Requests#Macedonian Wikipedia Administrators Violations и ако сакате да го стори тоа, внесете ја вашата изјава и било кој друг материјал кој сакате да биде доставен до Арбитражната комисија. Следниве ресурси можат да ви бидат од помош:

Благодарам, --Стан (разговор) 12:12, 7 октомври 2011 (CEST)Одговори

Thanks from Italy уреди

Tank you, really. And thank you for the welcome in my talk page :-D --Phyrexian ɸ 15:25, 7 октомври 2011 (CEST)Одговори

Thank you too. It's pleasure to do something you know gives kindly support to someone else.--Kiril Simeonovski (разговор) 15:41, 7 октомври 2011 (CEST)Одговори

FPAS уреди

About http://en.wikipedia.org/wiki/User:Future_Perfect_at_Sunrise We should overthrow/desysop/bananize Future Perfect at Sunrise in Wikipedia, because he is most tyrannic administrator ever encountered by us there. I give you evidence of this.

This evidence is really voluminous and apparently represents something very important. My warn arose after the comment that I incidentally saw, and it's not a justification for any further proceedings. Frankly, I have nothing against the user, and as a supporter of the Wikimedia movement, I don't like to participate in something that may disparage the work done by another user. Sorry, but it's really inappropriate to resolve the issues with desysops and bans. Best regards.--Kiril Simeonovski (разговор) 20:37, 8 октомври 2011 (CEST)Одговори

Look, FPAS once was:

and his misconduct continues.

See, FPAS banned Kubura who is local admin on hr-wiki from enwiki for halfyear, see: http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=User_talk%3AKubura&action=historysubmit&diff=455560118&oldid=455559978

Интервики уреди

Здраво Кирил. Дај некако активирај ја темава со некој коментар или предлог. Малку ми е чудно што ова се умртве, како сите да изгубија надеж. --Б. Јанкулоски (разговор) 13:55, 9 октомври 2011 (CEST)Одговори

И јас сум да продолжиме, но ти и Брест ги имате адутите (статистики, мерења и сл.) Јас знам само лаички да поддржам. Ќе треба да се обраќаме кај други админи и сл. и јас можам, како што реков, морално, но не ги разбирам статистичките критериуми и начини. Не знам дали би имало потреба од повик до корисниците да поддржуваат (освен уште некој админ што се разбира), бидејќи подрршката секој ја подразбира. Само знам дека не можам да го истрпам фактот што не сме на списочето. Многу значи. --Б. Јанкулоски (разговор) 11:07, 14 октомври 2011 (CEST)Одговори

Реони во Киев уреди

Здраво Кирил, како си? Те молам да ги провериш реоните во Киев, некако не ми одговараат имињата. Поздрав--Тиверополник (разговор) 22:10, 12 октомври 2011 (CEST)Одговори

Чекај те молам, не е готова... Не ме бендисува и незнам дали ќе стигнам до крајот на неделата да ја направам по мој мерак--Тиверополник (разговор) 22:13, 12 октомври 2011 (CEST)Одговори
Фала многу, поздравче--Тиверополник (разговор) 22:23, 12 октомври 2011 (CEST)Одговори

Благодарам! уреди

Баш ми е драго што еден од фактите завршил на делот „Дали сте знаеле дека?“. Мислам да продолжам со уредувањето и додавањето на нови податоци на темата Лара Крофт и „Томб Рајдер“. Се надевам ќе можете да извлечете уште повеќе интересни податоци за во „Дали сте знаеле дека?“. Сега засега, отприлика сè ми е јасно, само сè уште не можев да разберам и сфатам како да направам шаблон (на анг. infobox) којшто подоцна би можел да го додадам на статијата за Лара Крофт. Се надевам ќе можете да ми помогнете.

Поздрав, Иван Кичуков.

Програмски план на Викимедија Македонија за 2012 година уреди

Изготвен е предлог „Програмски план на Викимедија Македонија за 2012 година“. Оваа година би сакале да ги вклучиме и членовите на вики заедницата и јавноста во процедурата на усвојување на програмскиот план, со јавно изложување на работната верзија на овие планови неколку месеци пред годишното собрание на Викимедија Македонија, кое ќе се одржи во втората половина на месец декември 2011 година. Сите заинтересирани имаат можност да дебатираат околу предлог целите. Како еден од активните корисници на Википедија ве повикувам да дадете свој придонес. Поздрав. --brest (разговор) 14:56, 19 октомври 2011 (CEST)Одговори

Здраво и сполај ти уреди

Ти благодарам за поздравот. Би замолил да ме упатиш до статии за вметнување слики. Секое добро! Carl Sagan (разговор) 01:32, 21 октомври 2011 (CEST)Одговори

Зраво уште еднаш уреди

Ти благодарам за советите во врска со сликите. Нешто се снајдов, нешто не оди. Конкретно, во статијата за Дактилоскопија некои слики не се гледаат. Би те замолил за помош. Остани со добро. Carl Sagan (разговор) 11:22, 22 октомври 2011 (CEST)Одговори

Пак јас уреди

Ова со сликите ме вади од контакт :( На самата слика стои дека авторот дава дозвола сликата да биде користена низ цел свет, ја има по страниците на други јазици, а на мк не ја дава. ВоКартографска проекција ништо не сака да покаже.

Фала за наградата уреди

Фала за наградата. Мојата пасија за Германија потекнува одамна, па еве со ова, сакам да ја изразам на прав начин. Посебно се заинтересирав, откако ова лето, бев еден месец во камп во покраината Саксонија-Анхалт, па така моментално цел ми е да ги напишам скоро сите статии поврзани со таа покраина, секако и статии поврзани со другите покраини, но затоа треба време, а сепак се ближат колоквиуми, па така што би се рекло, малку ќе се забави правењето на статии. Уште еднаш фала и поздрав Ehrlich91 (разговор) 21:31, 25 октомври 2011 (CEST)Одговори

Фала за наградата Кире :) --Виолетова (разговор) 13:36, 1 ноември 2011 (CET)Одговори

Наградени сте! уреди

  Ситна награда
Ситна награда за ситните измени што ги вршиш во моите статии. Те молам немој да се разочаруваш, бидејќи ситна награда не значи дека си извршил занемарлива работа. Stefanilievski123 (разговор) 01:41, 29 октомври 2011 (CEST)Одговори

Наградени сте! уреди

  Награда за наведување
Одлична работа. brest (разговор) 11:49, 29 октомври 2011 (CEST)Одговори

Наградени сте! уреди

  Награда за неуморност
Кире, ти благодариме за трудот кој си го вложил до сега и кој продолжуваш да го вложуваш во овој проект, свршувајќи еден куп работи. Да си ми жив и здрав! Поздрав. Brainmachine (разговор) 00:46, 1 ноември 2011 (CET)Одговори
Назад на корисничката страница на „Kiril Simeonovski/Архива 18“.