И ти можеш да помогнеш!


  • место на живеење:
  • цел - Многу напишани wiki статии

Macedonian lion, 1620, stylized.svgОвој корисник е Македонец.
ВикиПроект Квалитетни статии Овој корисник е член на ВикиПроектот Квалитетни статии.


BoNM - France.png

Wikipedia-logo.png Овој корисник е член на македонската википедија од март 2009.
Корисникот уредува најмногу географски поими


Мои придонеси за WikipediaУреди

географија: градови во Франција *Авр , Антиб, Безансон, Версај, Гренобл , Дижон, Екс ан Прованс, Клермон-Феран, Кале , Лил , Лион , Листа на градови во Франција, Марсеј, Мец , Монпелије , Нанси , Нант , Ница , Орлеан, Париз Golden star.svg , Ремс, Рен , Сент Етјен , Тулон, Тулуза, Шалон ан Шампањ , Стразбур повеќето се само никулци,али работам на случајот :)

друго од географија * Берн , Кјото , Кајен , Адис Абеба , Лајпциг

друго за Франција *Ил-д-Франс (регион), Дворец Фонтенбло, Дворец Шамбор , Рона, Триумфална порта , Елисејски Полиња , Плоштад Конкорд, Празник на светлината (Лион) ,Кредит Лион ,Франсоа Митеран ,Марија Антоанета Плоштад Бастилја , Елисејска палата.

биографии *Милан Гутовиќ , Ангел Дарк ,Антонин Дворжак , Маргарет Тачер, Џоди Фостер, Ева Браун , Џоди Фостер , Боно , Моамер ал Гадафи , Коби Брајант

филозофија * Етика

разно * Google Earth , УЕФА Лига на шампиони, Бизнис , Статуа на Слободата , Цитроен, Астроном , Шампањ , Телескоп, TGV воз, Хиспано, Халеева комета ,3Д моделирање Поп арт, Алкалоид (фармацевтска компанија) Јака Радовиш, Олимпик Лион

:)