Ангел Дарк (11 април 1982[1], Собранце) — словачка порно ѕвезда и модел. Сојата кариера како порно глумица ја започнала во 2002 година и досега се има појавено во повеќе од 150 филмови за возрасни.

Ангел Дарк

Наводи

уреди
  1. „Angel Dark“. IAFD.com. Посетено на 2008-11-18.