Мојата земја е од Уна на Дрина, нејзиното име е Република Српска.

Сега на Википедија на македонски јазик
Список на кратенки:
ВП
Уредување на Википодатоци
Н
Нова страница (погл. и списокот на нови страници)
с
Ова е ситна промена
б
Ова уредување е направено од бот
(±123)
Големинска промена на страницата во бајти
Привремено набљудувана страница

8 февруари 2023

Скорешни промени
  Нови содржини
  Нови слики


Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 6 години, 2 месеци и 3 дена.
Wmrrs-community logo2.png
Овој корисник е член на или ја поддржува работата на Викимедијанци во Република Српска.
Wikipedia-logo-v2.svg
srМатерњи језик овог корисника је српски језик.
es-2 Este usuario puede contribuir con un nivel intermedio de español.
mk-3Корисникот напредно зборува македонски.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
ЅЃ Овој корисник има целосно познавање на кирилицата.
L Овој корисник има целосно познавање на латиницата.
Крст Овој корисник е христијанин. Ихтис

Grb Istocnog Sarajeva.png Овај корисник ја почитува Уставот на Република Српска и се смета за Српско Сараево за главен град. Flag of East Sarajevo.svg