Здраво! Јас сум Никола.

Википедија:Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
bg-1 Този потребител има начални познания по български език.
sr-1Овај корисник поседује основно знање српског језика.
MacedonianMaps
Име Никола
Народност Македонец
Датум на раѓање 2001
Место на раѓање Скопје
Потекло 75% скопјанец, 25% прилепчанец
Земја Македонија
Занимање Картограф
Универзитет УКИМ-ПМФ-ИГ
Хобија Админ на MacedonianMaps
Религија Православен Христијанин
Контакт инфо
Е-пошта macedonianmaps@gmail.com

Полиња од интерес

уреди

Се занимавам со население, демографија, историја на население (особено население на Македонија пред Втора светска војна).

Да споделам што е можно повеќе уникатни информации од мојата приватна збирка на податоци!