Езерец (Костурско)


Езерец
Езерец is located in Грција
Езерец
Езерец (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Околија Костур


Езерец — село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди