Ланга (Костурско)

село во Костурско, Егејска Македонија
Ланга
Ланга во рамките на Грција
Ланга
Ланга (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Ланга — село во Костурскиот округ, Егејска Македонија (денес Грција).

Географија и местоположба Уреди

Историја Уреди

Стопанство Уреди

Демографија Уреди

Општествени установи Уреди

Културни и природни знаменитости Уреди

Цркви

Редовни настани Уреди

Личности Уреди

Култура и спорт Уреди

Иселеништво Уреди

Наводи Уреди

Надворешни врски Уреди