Википедија:Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
fr-3 L'utilisateur parle
Français niveau avancé.
' Овој корисник е Христијанин.
Goce Delcev.jpgОвој корисник го разбира светот како поле за културен натпревар меѓу народите.
Немој ти мене ФИРОМ! Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
LAG Arkane AF200 BSH.JPG
Овој корисник свири на гитара.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
No smoking sign.svg
Овој корисник е непушач!

Добредојдовте на мојата корисничка страница. Омилена статија што сум напишал е Боб Марли, и омилен шаблон на кој сум работел е Шаблон:Македонска кошаркарска репрезентација 2007

To-DoУреди

Кошаркарска репрезентација на САД

Некои статии кои ги имам напишаноУреди

БиографијаУреди

→Личности од кошаркатаУреди

Брајан Коланџело, Чак Свирски, Сем Прести, Р.Ц. Бјуфорд

Хосе Калдерон, Мет Бонер, Крис Бош, Тејшон Принц, Хорхе Гарбахоса, Бил Расел, Двејн Вејд, Кендис Паркер

Врбица Стефанов, Влатко Илиевски‎, Тодор Гечевски‎, Предраг Самарџиски, Перо Антиќ, Рајан Стак, Јане Петровски, Ефтим Богоев, Благоја Георгиевски, Стојна Вангеловска, Димитар Мираковски

Александар Ѓорѓевиќ,

→Личности од музикатаУреди

Боб Марли

КошаркаУреди

Кошарка, Хорок удар, Техничка грешка,

Кошаркарска Федерација на Македонија, Кошаркарска репрезентација на Македонија, Кошаркарска репрезентација на Грција, Кошаркарска репрезентација на Шпанија, Кошаркарска репрезентација на Канада, Кошаркарска репрезентација на Словенија, Кошаркарска репрезентација на Хрватска

Национална Кошаркарска Асоцијација (НБА), 50-те Најдобри играчи во историјата на НБА, НБА Драфт, НБА Најкорисен играч‎

Источна Конференција НБА,

Југоисточна дивизија (НБА)‎,

Централна дивизија (НБА), Детроит Пистонс,

Атланска дивизија (НБА)‎, Бостон Селтикс, Торонто Рапторс,

Западна Конференција НБА,

Пацифичка дивизија (НБА)

Северозападна дивизија (НБА)

Југозападна дивизија (НБА)

КК Пелистер,

Кошарка на Летните олимписки игри - 2008,

ЛитератураУреди

На Запад ништо ново

МузикаУреди

Трета Генерација

ШаблониУреди

Шаблон:НБА, Шаблон:НБА50

Шаблон:НБА нав. кутија, Шаблон:Премести категорија, Шаблон:НБА градови

Шаблон:Македонска кошаркарска репрезентација 2007

Шаблон:Рапторс Тренери, Шаблон:Рапторс Менаџери

Шаблон:Инфокутија Кошаркар, Шаблон:САД-кошаркар-никулец, Шаблон:Шпанија-кошаркар-никулец, Шаблон:Канада-кошаркар-никулец‎

стари: Шаблон:НБА (прост), Шаблон:Торонто Рапторс, Шаблон:Торонто Рапторс 2006/2007, Шаблон:Торонто Рапторс 2007 лето