Кула (Серско)

село во Серско, Егејска Македонија


Кула
Кула во рамките на Грција
Кула
Кула (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Сер


Кула — село во Серско, Егејска Македонија, денес во Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди