Кула (Серско)


Кула
Кула is located in Грција
Кула
Кула (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Сер


Кула — село во Серско, Егејска Македонија, денес во Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди