Мелникич

село во Серско, Егејска Македонија


Мелникич
Мелникич is located in Грција
Мелникич
Мелникич (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Мелникич — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди