Осничани

Село во Грција, Западна Македонија
(Пренасочено од Осничани (Костурско))
Осничани
Осничани is located in Грција
Осничани
Осничани (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Околија Костур


Осничани или Осничени — село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди