Крвна линија е трилер од 1979 година, заснован врз истоимениот роман на Сидни Шелдон.

„Крвна линија“
РежисерТеренс Јанг
ПродуцентСидни Бекерман
Ричард МекВортер
Дејвид В. Пикер
СценаристЛерд Кених
Сидни Шелдон (роман)
Главни улогиОдри Хепберн [1]
Бен Газара
Џејмс Мејсон
Ирена Папас
МузикаЕнио Мориконе
КинематографијаФреди Јанг
МонтажаБад Молин
ДистрибутерNF Geria III-Produktion München
Премиера29 јуни 1979
Времетраење116 минути
ЈазикАнглиски

Наводи

уреди
  1. Canby, Vincent (June 29, 1979). "Film: Audrey Hepburn in 'Bloodline'". The New York Times. C8.

Надворешни врски

уреди