Љубов меѓу крадци

Љубов меѓу крадци е телевизиска романтична авантура[1] продуцирана од ABC мрежата во 1987 година.

Во филмот игра Одри Хепберн во улога на Бароницата Каролина ДуЛак која се вмешува во еден планиран грабеж заедно со Мајк Чемберс (Роберт Вагнер), измамник кој не ѝ дава решение на нејзиниот проблем во кого да верува. Во меѓувреме, во потера по двојката е Спајсер (Џери Орбах), најмен убиец кој има цел да се одмазди.

Наводи

уреди
  1. O'Connor, John J. (February 23, 1987). „TV Reviews; ABC and NBC Movies on Romance and Crime“. The New York Times. Section C, p. 17. ISSN 0362-4331. Архивирано од изворникот на May 24, 2015. Посетено на October 27, 2020.

Надворешни врски

уреди