Сите се смееја е филм од 1981 година режиран од Питер Богданович. Сценариото е на Богданович и Блејн Новак.

„Сите се смееја“
Промотивен постер за Сите се смееја
РежисерПитер Богданович
СценаристПитер Богданович,
Блејн Новак
Главни улогиОдри Хепберн,
Бен Газара,
Пети Хенсен
ДистрибутерPSO
Премиера1981
Времетраење115 минути
Земја САД
ЈазикАнглиски
Буџет$8.6 милиони[1]

Наводи уреди

  1. Lawson, ork=Terry (Jan 17, 1982). „MOVIES: Bogdanovich: '70s' golden boy regains his screen sheen“. Chicago Tribune. стр. g18.

Надворешни врски уреди