Белица (Пиринско)

село во Општина Струмјани, Пиринска Македонија
(Пренасочено од Илинденци)

Белица (од 1951 г. офиц. Илинденци[1]) — село во Општина Струмјани.

Белица
ЗемјаБугарија
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лете (ЛСВ)EEST (UTC+3)

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Самоуправа и политика уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

  1. Указ № 334/обн.

Надворешни врски уреди