Плоски е село во Општина Сандански.


Плоски
Карта
Општина: Општина Сандански
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

 
Фолклорна група од Плоски, 1990

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Иван Катарџиев

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди