Отвори го главното мени

Влахи е село во Општина Кресна. Во 2005 година имало само 7 жители.


Влахи
Карта
Општина: Општина Кресна
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

Село Влахи е родно место на Јане Сандански. Во 1901 година Јане Сандански ја киднапирале протестантската мисионерка Елен Стоун и ја држел како заложник во селото.

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди