ДО РЕ МИ - македонска телевизиска серија во режија на Душан Наумовски, а сценарио на Зоран Крстевски, во продукција на Телевизија Скопје.

ДО РЕ МИ
Напишана одЗоран Крстевски
Режирана одДушан Наумовски
УлогиНаталија Куновска
Павел Максимовски
Ранета Софрониевска
Васко Буралиев
Влатко Лазаревски
Милица Стојанова
Ѓокица Лукаревски
Благоја Чоревски
Кирил Андоновски
Ненад Стојановски
Стојна Костовска
Чедо Камџијаш
Петре Прличко
Тодор Николовски
Силвија Стојановска
Музика наАлександар Џамбазов
Земја на потеклоМакедонија Македонија
Првичен јазикмакедонски
Бр. на сезони1
Бр. на епизоди8
Производство
Продуцент(и)Костадин Китановски
Прикажување
Првична мрежаТелевизија Скопје
Првично прикажување1990 - 1991

Улоги уреди

Глумец Улога
Наталија Куновска Мими
Павел Максимовски Воки
Ранета Софрониевска Мариче
Васко Буралиев Пепи
Марко Петрушевски Симе
Влатко Лазаревски Диме
Борче Палчевски Климе
Андреја Трајковски Аце
Бранко Поповски Фриц
Ѓокица Лукаревски Тасе
Благоја Чоревски Васе
Кирил Андоновски Претседател
Милица Стојанова Бабата
Ненад Стојановски Уметникот
Силвија Стојановска Мајката на Воки
Чедо Камџијаш Полицаец Добре
Стојна Костовска Комшиката
Ненад Милосављевиќ Молерот
Петре Прличко Дедо Коле
Димитар Зози Комшијата
Тодор Николовски Томислав
Илија Џувалековски Дедото
Димитар Костов Бездомникот
Мирче Доневски Режисерот
Гоце Влахов Сценаристот
Трајче Ѓоргиев
Александар Шехтански Помошник режисер
Кире Печијаревски Моторџијата
Томе Витанов Продуцент
Душица Стојановска Секретарка
Лазе Манасковски
Снежана Киселичка Соседка 1
Ангелина Иванова Соседка 2
Киро Попов Човек од општината
Елена Трајковска Девојчето

Надворешни врски уреди