Старошево
Старошево во рамките на Грција
Старошево
Старошево (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Старошево или Ставрово — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди