Придонеси на корисникот AndrejSpSk

Корисник со 88 уредувања. Сметката е создадена на 16 март 2013.
Пребарување на придонесиприкажисобери
⧼contribs-top⧽
⧼contribs-date⧽
(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).

16 јануари 2020

8 мај 2019

6 април 2019

29 март 2019

25 март 2019

20 март 2019

17 март 2019

13 март 2019

12 март 2019

11 март 2019

10 март 2019

7 март 2019

5 март 2019

24 февруари 2019

2 јули 2018

5 јуни 2016

28 мај 2016

15 мај 2016

14 мај 2016

21 април 2016

20 април 2016

  • 23:1023:10, 20 април 2016 разл истор +3.871 Н СасиСоздадена страница со: File:Central Europe, 919-1125.jpg|thumb|Татковината на Сасите, по која денешните германски држави [[С...

10 декември 2015

15 август 2015

10 јули 2015

3 јануари 2015

20 декември 2014

3 декември 2014

18 октомври 2014

17 октомври 2014

3 октомври 2014

3 септември 2014

2 септември 2014

(најнови | најстари) Погледајте (понови 50 | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500).