Песјак (Костурско)

Песјак
Песјак is located in Грција
Песјак
Песјак (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Област Околија Костур


Песјак — село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди