Бобушта или Бобушча — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Бобушта
Бобушта во рамките на Егејска Македонија
Бобушта
Местоположба на Бобушта во Егејска Македонија
Бобушта на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 1402011301

Географија и местоположба уреди

Историја уреди

Стопанство уреди

Демографија уреди

Општествени установи уреди

Културни и природни знаменитости уреди

Редовни настани уреди

Личности уреди

Култура и спорт уреди

Иселеништво уреди

Наводи уреди

Надворешни врски уреди