Ukraina-smalgerb.png
Корисникот е од Украина.
COA of Kyiv Kurovskyi.svg Корисникот е од Киев.
Википедија:Вавилон
uk Українська мова для цього користувача є рідною.
ruРусскийродной язык этого участника.
en-3 This user is able to contribute with an advanced level of English.
hr-3 Ovaj korisnik vrlo dobro govori hrvatski jezik.
LIJEPA Narečje suradnika je jekavsko.
Наречје корисника је јекавско.
sr-2Овај корисник осредње говори српски језик.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте го Шаблон:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
pl-2 Ten użytkownik posługuje się językiem polskim na poziomie średniozaawansowanym.
Firefox Овој корисник придонесува користејќи Mozilla Firefox.
Dont you fyrom me.png Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
Troll comm-naz.png
Корисникот е против агресивниот империјализам, комунизмот и ксенофобијата.


No smoking sign.svg
Корисникот ја поддржува забраната за пушење.
ое Овој корисник ги слуша Океан Ельзи.
І все на світі треба пережити,
І кожен фініш – це, по суті, старт,
І наперед не треба ворожити,
І за минулим плакати не варт.
(Ліна Костенко)

Моето име е Артјом (Артём), јас сум украинец. Можеби не разбирам македонски совршено, но јас би сакал да помогнам со проширувањето на македонскава Википедија.


Морам на направимУреди

Пісочниця (РОБИ ТУТ)

СтатииУреди

Лесја Украинка, Киев, Тарас Шевченко, Евро 2012, Гривна, Михајло Хрушевски, Ґ, Є, Ё, І, Богдан Хмелницки, Драгомановка, Иван Франко, Јулија Тимошенко, Симон Петљура, Андриј Шевченко, Ї, Арсениј Јацењук, Вишиванка

Административна поделба на УкраинаУреди

Шаблон:Области во Украина

Лавовска област,
Закарпатска област,
Ивано-Франковска област,
Тернополска област,
Волинска област,
Ривненска област,
Черновечка област,
Хмелничка област,
Житомирска област

НаградиУреди

 
Признаница за придонеси во македонска википедија, и за зацрвстување на дружбата меѓу македонскиот и украинскиот народ. Доделил Revizionist