ЖС „Брвеница“железничко стојалиште во близина на селото Брвеница.

ЖС „Брвеница“
железничка
Општи информации
МестоБрвеница
Општина Брвеница
Македонија Македонија
Координати41°59′5″N 20°57′59″E / 41.98472° СГШ; 20.96639° ИГД / 41.98472; 20.96639
СопственикМакедонски железници
СтопанисувачМакедонски железници
ЛинииСкопјеТетовоГостиварКичево
Услуги
Грешка во Lua во Модул:Adjacent_stations, ред 238: Unknown line "8"
Локација
Карта

Возен ред

уреди

Наводи

уреди