ЖС „Кичево“

Железничката станица „Кичево“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 30' 46'', ИГД 20o 56' 59''.

ЖС „Кичево“
Railway and Bus Station, Kičevo.JPG
МестоКичево
Координати41°30′46″N 20°56′59″E / 41.51278° N; 20.94972° E / 41.51278; 20.94972
Место
Кичево is located in Република Македонија
Кичево
Кичево
Кичево (Република Македонија)

Возен редУреди

ГалеријаУреди

НаводиУреди

  1. Извод од возен редМакедонски железници