Ова е статија за железничка станица. За археолошкото наоѓалиште видете тука
Зајас is located in Република Македонија
Зајас
Зајас
Зајас (Република Македонија)

Железничката станица „Зајас“ е железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 36' 59'', ИГД 20o 56' 26''.

Возен редУреди

НаводиУреди

  1. [1] Официјална веб страна на Македонски железници, Извод од возен ред