Грлени
Грлени is located in Грција
Грлени
Грлени (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Грлени (на грчки: Χιονάτο, Хионато) е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди