Лошница
Лошница во рамките на Грција
Лошница
Лошница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Лошница (на грчки: Γέρμας, Гермас) е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географија и местоположба Уреди

Историја Уреди

Стопанство Уреди

Демографија Уреди

Општествени установи Уреди

Културни и природни знаменитости Уреди

Цркви

Редовни настани Уреди

Личности Уреди

Култура и спорт Уреди

Иселеништво Уреди

Наводи Уреди

Надворешни врски Уреди