Лошница
Лошница is located in Грција
Лошница
Лошница (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Лошница (на грчки: Γέρμας, Гермас) е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Цркви

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди