Богатско
Панорама на Богатско
Панорама на Богатско
Богатско is located in Грција
Богатско
Богатско (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Надморска височина 777


Богатско (грчки: Άγιος Νικόλαος, Агиос Николаос) е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди