"All the Lovers" е песна од австралиска пејачка Кајли Миног. Тоа е првиот сингл на нејзиниот единаесеттиот студиски албум Aphrodite. Песната е напишана од страна на англиски електропоп дуо Киш Мов и беше еден од последните песни да бидат евидентирани за албумот. Песната стана комерцијален успех особено во Европа, достигнувајќи Топ 10 во земји како што се Белгија, Германија, Ирска и Италија, и Топ 5 во Франција, Словачка и Велика Британија.

„All the Lovers“
All the Lovers.jpg
Сингл од Кајли Миног
од албумот Aphrodite
Страна Б "Go Hard or Go Home"
"Los Amores"
Издаден 28 јуни 2010
Текстописец Киш Мов
Формат ЦД сингл
Снимен 2010
Жанр електропоп
синтпоп
Должина 3:20
Издавачка куќа Парлофон
Продуцент Џим Елиот
Стјуарт Прајс
Хронологија на синглови на Кајли Миног
"The One"
(2008)
"All the Lovers"
(2010)
"Get Outta My Way"
(2010)

ПозадинаУреди

Миног објави на нејзиното официјално мрежно место на издавањето на нејзиниот сингл "All the Lovers", по што следи од страна на нејзиниот единаесеттиот студиски албум Aphrodite во јули 2010 година. "All the Lovers" беше еден од последните песни од Aphrodite да се снима. Песната е напишана од британскиот електропоп група Киш Мов и произведени од страна Џим Елиот и Стјуарт Прајс.

Успех на табелитеУреди

"All the Lovers" достигна бројот 31 во САД на Хот Денс Клуб Песни. Песната достигна бројот 22 на следната недела и прво место на 5 август 2010 година. Песната достигна број 72 на Канадски Хот 100 и број четиринаесет во Австралија на ARIA Charts. Во Велика Британија, песната достигна бројот четири на UK Singles Chart и број три две недели подоцна. Песната достигна бројот шест на Irish Singles Chart на 18 јуни 2010 година. "All the Lovers", исто така, стигна до Топ 10 во Австрија и Чешка, Топ 40 во Белгија, Шпанија и Шведска.

Списоци на песниУреди

ЦД сингл 1
 1. "All the Lovers" – 3:20
 2. "Go Hard or Go Home" – 3:43
ЦД сингл 2
 1. "All the Lovers" – 3:20
 2. "All the Lovers" (WAWA & MMB Anthem Remix) – 6:04
 3. "All the Lovers" (Michael Woods Remix) – 7:55
 4. "All the Lovers" (XXXchange Remix) – 4:49
 5. "All the Lovers" (Video)
Австралиски ЦД сингл
 1. "All the Lovers" – 3:20
 2. "All the Lovers" (Wawa & Mmb Anthem Remix) – 6:04
 3. "All the Lovers" (Michael Woods Remix) – 7:55
 4. "All the Lovers" (XXXchange Remix) – 4:49

ТабелиУреди

Табели Позиција
Австралија (ARIA Charts) 13
Австрија (Ö3 Austria Top 40)) 5
Белгија (Ultratop 50 Фландрија) 10
Белгија (Ultratop 40 Валонија) 8
Данска (Tracklisten) 26
Холандија (Mega Single Top 100) 61
Франција (SNEP) 3
Германија (Media Control Charts) 10
Унгарија (Mahasz) 2
Ирска (Irish Singles Chart) 6
Италија (FIMI) 6
Јапонија (Japan Hot 100) 11
Канада (Канадски Хот 100) 72
Кореја (GAON) 39
Нови Зеланд (RIANZ) 10
Романија (Romanian Top 100) 27
Русија (NFPP) 14
Словачка (IFPI) 4
Чешка Република (IFPI) 18
Шведска (Sverigetopplistan) 33
Швајцарија (Schweizer Hitparade) 6
Шпанија (PROMUSICAE) 6
Велика Британија (UK Singles Chart) 3
САД(Хот Денс Клуб Песни) 1

СертификацииУреди

Држава Сертификација
Австралија (ARIA) Злато[1]
Италија (FIMI) Злато
Велика Британија (BPI) Сребро[2]

НаводиУреди

 1. „Gold!“. Kylie.com. 14 септември 2006. Архивирано од изворникот на 2010-08-28. Посетено на 13 јануари 2012.
 2. „Certified Awards Search“. British Phonographic Industry. 20 август 2010. Посетено на 21 август 2010.

Надворешни врскиУреди