Ultratop 40 Singles

(Пренасочено од Ultratop 40)

Ultratop 40 Singles, често позната и како Ultratop 40, е неделната табела на најдобро продаваните синглови во Валонија, Белгија. Слична на неа е табелата во Фландрија, Ultratop 50. Двете табели се продуцирани и издавани од организацијата Ultratop. Како и UK Singles Chart, Ultratop создава листи врз основа на мала евиденција на продажбата на околу 500 малопродажни места и правни дигитални преземања.[1]

Поврзано

уреди

Наводи

уреди
  1. „Ultratop Belgian Charts“. Ultratop.be. ULTRATOP & Hung Medien / hitparade.ch. Посетено на 2010-05-31.

Надворешни врски

уреди