Цапарево

село во Пиринска Македонија

Цапарево — село во Општина Струмјани.

Цапарево
ЗемјаБугарија
Час. појасEET (UTC+2)
 • Лето (ЛСВ)EEST (UTC+3)


Географија и местоположба

уреди

Историја

уреди

Стопанство

уреди

Демографија

уреди

Општествени установи

уреди

Самоуправа и политика

уреди

Културни и природни знаменитости

уреди

Редовни настани

уреди

Личности

уреди
 
Аце Иванов

Култура и спорт

уреди

Иселеништво

уреди

Надворешни врски

уреди