Лудово
Лудово is located in Грција
Лудово
Лудово (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)
Овласт Околија Костур


Лудово е село во Егејска Македонија, Република Грција, Околија Костур (Νομός Καστοριάς).

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди