Ова е корисничка страница на Википедија.

Ова не е енциклопедиска статија. Ако ја најдете оваа страница на место кое не е Википедија, тогаш гледате пресликана страница. Имајте на ум дека е можно страницава да е застарена, а корисникот кому му припаѓа може да нема лична врска со другата страница што не е Википедија. Вистинската страница се наоѓа на http://mk.wikipedia.org/wiki/Корисник:Dav.

ЈАС СУМ ЗАКОН!


ДОБРЕДОЈДОВТЕ

на корисничката страница на корисникот dav

ГЛАВНАРАЗГОВОРПРИДОНЕСИЗАДАЧИASCII

Нешто за мене

уреди
Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
sr-4Овај корисник течно говори српски језик.
hr-4 Ovaj suradnik hrvatski razumije kao da mu je materinski jezik.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици

Здраво на сите, ова е мојата корисничка страница, и овде можете да ја видете мојата работа, и ако сакате да ме прашате нешто. На википедија сум скоро две години и најчесто ги уредувам статиите поврзани со филмови и телевизиски серии. Покрај креирањето и дополнувањето статии, јас често ги средувам статиите кои не ги исполнуваат критериумите за квалитетна статија, креирам шаблони, и средувам инфокутии. Ако сакате нешто да ми кажете, пишете ми овде.

Статии на кои сум работел

уреди

Филм

Воли; Војна на ѕвездите Епизода 1: Фантомската закана; Чудовишта; Шрек; Мадагаскар (2005 филм); Бал-кан-кан; Прашина

Серии

Изгубени: Изгубени (1. сезона); Изгубени (4. сезона); Џек Шепард; Кејт Остен; Џејмс "Соер" Форд; Бен Лајнус; Клер Лителтон; Изгубени ДВД реализирања; Шаблон:Изгубени; Дарма Иницијатива

24: Џек Бауер

Бегство од затвор

Џои (ТВ серија)

Ед, Ед и Еди

Биографии

Ендру Стентон; Леонардо да Винчи; Еванџелин Лили; Џош Холовеј;

Спорт

Пливање; Фудбал; Десетобој;

Видео Игри

Хари Потер и Каменот на мудроста (видео игра); Grand Theft Auto (серијал); Grand Theft Auto IV; Grand Theft Auto: San Andreas; Tekken (серијал); Tekken 3; Assassin's Creed

Книги

Робизон Крусо;

Хари Потер:

Хари Потер и Каменот на мудроста

Хари Потер и Одајата на тајните

Хари Потер и Затвореникот од Азкабан

Хари Потер и Пламениот пехар

Хари Потер и Редот на фениксот

Хари Потер и Полукрвниот Принц

Хари Потер и Реликвиите на смртта

Хари Потер (лик); Хермиона Гренџер; Рон Визли