Никол Еванџелин Лили (родена на 3 август 1979) е канадска глумица номинирана за златен глобус. Позната е како Еванџелин Лили, по улогата на Кејт Остен во хит серијата Изгубени.

Еванџелин Лили
Роден(а)Никол Еванџелин Лили
Други имињаНикол Еванџелин Лили

Надворешни врски уреди