Отвори го главното мени

Махалата е село во Општина Струмјани.


Махалата
Карта
Општина: Општина Струмјани
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема


Географиja и местоположбаУреди

Село Махалата се наоѓа во југоисточните падини на Малешевските планини и е на 26 километри од градот Сандански.

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Администрација и политикаУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди