Царишта (Населичко)

Царишта
Царишта is located in Грција
Царишта
Царишта (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Царишта — село во Населица, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди